Gourmet Brno 2018 zná své vítěze

  • 22. června 2018
  • 1 minuta čtení
(ik) – Gastronomické hodnocení Gourmet Brno 2018 zná své vítěze. Slavnostní vyhlášení akce pořádané TIC Brno bylo na pořadu ve čtvrtek v podvečer na nádvoří Staré radnice.

Pořadatel již potřetí požádal brněnské osobnosti i zástupce gastroasociací o pomoc a zeptal se jich, kam rádi chodí na jídlo, drink, kávu či zákusek. Ty podniky, které se v odpovědích objevily vícekrát, pak pořadatel zařadil do finálních nominací.

Projekt Gourmet Brno 2018 představuje top podniky rozdělené do sedmi kategorií – restaurace, bistra, kavárny, pivnice, vinárny a wine bary, cukrárny a bary. „Oproti loňskému ročníku je doplněn také doporučeními na místa v celém Jihomoravském kraji, která by neměla ujít pozornosti žádného gurmána,“ uvádí Jana Janulíková, ředitelka Turistického informačního centra.

TIC bude však propagovat nejen vítěze, ale všechny podniky, které v nezávislém hodnocení získaly nad 70 procent a prokázaly tak, že rozhodně stojí za návštěvu. „Výsledky jsme letos opět zpracovali do přehledného průvodce, který v českém, anglickém a nově i německém jazyce poradí, jak sladit svoje brněnské chutě. Všechny podniky budou mít také svoje místo na portálu GOtoBRNO.cz,“ dodává Janulíková.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít