Přeskočit na obsah

Game Access Conference chce udělat z města mekku herního vývoje

30. března 2022
Zařadit Brno mezi světová města proslulá herním vývojem, takový je cíl Game Access Conference 2022. Ta se bude letos konat již popáté a radní doporučili zastupitelům schválit dotaci ve výši 650 tisíc na její podporu.

O podporu projektu Game Access Conference 2022 ve výši 650 tisíc korun město požádala společnost GameDev Area. Herní konference se letos bude konat popáté, a to v termín 27. a 28. května na brněnském výstavišti.

„Základem Game Access je sdílení poznatků a prohlubování odborných znalostí přítomných vývojářů. To probíhá primárně formou přednášek a diskuzí u kulatého stolu, jež se týkají nejnovějších trendů a technik v průmyslu, ale také širší teorie či historických reflexí. Letos bude na Game Access přednášet přes 50 vývojářských veteránů z celého světa. Cílem konference je podpořit svět herního průmyslu, a to především v ČR, propojit česká a zahraniční herní studia a zvýšit kvalitu i kvantitu lokálních vývojářů. Finální ambicí projektu je zařazení Brna mezi světová města proslulá herním vývojem, jako jsou například Helsinky nebo Montreal,“ uvedl náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Konferenci od jejího vzniku navštívilo více než 3 300 herních vývojářů, 800 herních firem a 200 nezávislých herních studií. Do Brna díky ní zavítaly takové vývojářské legendy jako John Romero (série DOOM), David Brevik (Diablo) či Chris Avellone (Fallout).

Pořadatelé počítají s tím, že se do konference zapojí minimálně 100 institucí (školy, univerzity, spolky, firmy), za dva dny se uskuteční 50 přednášek, diskuzí a workshopů. Na výstaviště by mělo dorazit minimálně 300 zástupců herních společností a IT firem, což umožní řadu obchodních jednání a pohovorů.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.