Přeskočit na obsah

Futsal a squash se od města dočkají větší finanční podpory

09. června 2021
Rada města Brna doporučila zastupitelstvu přeřadit futsal a squash v rámci Metodiky na podporu vrcholového sportu v Brně z II. do I. skupiny. Toto rozhodnutí podpořil také Odbor sportu MMB. Oba sporty by tak dosáhly na větší finanční podporu od města Brna.

O zařazení futsalu do I. skupiny požádal spolek Helas Brno, nejúspěšnější futsalový klub v jihomoravském regionu. V Brně se v rámci tohoto sportu v minulosti konala řada prestižních akcí včetně mistrovství Evropy. Průměrná návštěvnost domácích ligových zápasů Helasu se pohybuje kolem 500 osob.

O zařazení squashe pak požádal klub Squash Viktoria, který v roce 2019 získal řadu titulů a obsadil rovněž třetí místo na ME klubů. Dlouhodobě se mu daří také v mládežnických kategoriích. Jeho členská základna se neustále rozvíjí a mnoho hráčů se probojuje do reprezentačních výběrů.

„Futsal je jedním z nejrychleji a nejdynamičtěji se rozvíjejících sportů. Má stále širší hráčskou základnu i fanouškovskou popularitu. ČT sport pravidelně vysílá živé futsalové přenosy. Proto se domnívám, že jeho zařazení do I. skupiny je nutností. Podobně vnímám i squash, který se z kondičního hobby proměnil v profesionálně pojatý sport s řadou mezinárodních turnajů,“ vysvětlil radní pro oblast sportu Jaroslav Suchý.

Dalšími sporty zařazenými do I. skupiny jsou například fotbal, cyklistika, krasobruslení, lední hokej či judo.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.