Přeskočit na obsah

Futsal a squash se od města dočkají větší finanční podpory

09. června 2021

Rada města Brna doporučila zastupitelstvu přeřadit futsal a squash v rámci Metodiky na podporu vrcholového sportu v Brně z II. do I. skupiny. Toto rozhodnutí podpořil také Odbor sportu MMB. Oba sporty by tak dosáhly na větší finanční podporu od města Brna.

O zařazení futsalu do I. skupiny požádal spolek Helas Brno, nejúspěšnější futsalový klub v jihomoravském regionu. V Brně se v rámci tohoto sportu v minulosti konala řada prestižních akcí včetně mistrovství Evropy. Průměrná návštěvnost domácích ligových zápasů Helasu se pohybuje kolem 500 osob.

O zařazení squashe pak požádal klub Squash Viktoria, který v roce 2019 získal řadu titulů a obsadil rovněž třetí místo na ME klubů. Dlouhodobě se mu daří také v mládežnických kategoriích. Jeho členská základna se neustále rozvíjí a mnoho hráčů se probojuje do reprezentačních výběrů.

„Futsal je jedním z nejrychleji a nejdynamičtěji se rozvíjejících sportů. Má stále širší hráčskou základnu i fanouškovskou popularitu. ČT sport pravidelně vysílá živé futsalové přenosy. Proto se domnívám, že jeho zařazení do I. skupiny je nutností. Podobně vnímám i squash, který se z kondičního hobby proměnil v profesionálně pojatý sport s řadou mezinárodních turnajů,“ vysvětlil radní pro oblast sportu Jaroslav Suchý.

Dalšími sporty zařazenými do I. skupiny jsou například fotbal, cyklistika, krasobruslení, lední hokej či judo.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Úspěšní cizinci působící v Brně se stali ambasadory města. Dnes na Nové radnici prezentovali své zkušenosti

Je jich 13. Pocházejí z 11 zemí. Společné mají to, že se usadili v Brně, podnikají, působí ve výzkumu a managementu a dokáží prezentovat příležitosti pro spolupráci s brněnskými firmami a institucemi v regionech svého původu. Brněnští ambasadoři. Jejich vybraní zástupci dnes navštívili Novou radnici.

Rekonstrukce kluboven pod Bílou horou proběhla díky participativnímu rozpočtu Dáme na vás

V úterý 29. 11. byly v Židenicích slavnostně otevřeny Mládežnické klubovny pod Bílou horou. Prostory byly zrekonstruovány díky participativnímu rozpočtu Dáme na Vás. Areál s multifunkčním hřištěm využívá o víkendu i široká veřejnost, kdy zejména rodiče s dětmi oceňují, že je zde k dispozici také sociální zařízení a pitná voda. Mnohé rodiny navíc areál navštěvují po generace, protože první klubovna zde vznikla již téměř před 50 lety a někteří její tehdejší uživatelé sem dodnes rádi zavítají.

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.