Fotbalové legendy se proti sobě postaví za Lužánkami

  • 31. května 2017
  • 2 minuty čtení
(gak) – Do Brna se tuto sobotu sjedou známá fotbalová jména. Legendy českých i zahraničních týmů se proti sobě postaví v několika zápasech. Chybět nebude Marek Jankulovski nebo třeba Tomáš Ujfaluši. Dorazí také hráči Barcelony. Zápas bude „předkrmem“ k mistrovství Evropy v malé kopané, které se bude v Brně konat od 9. června.

Klání proběhne na místě bývalého zimního stadionu Komety a potrvá celý den. První zápas, v němž se proti sobě postaví Olomouc a Slovácko, odstartuje v 9:30. Finále je naplánováno na 17:40. Divácky pravděpodobně nejzajímavější zápas Zbrojovka vs. Barcelona začne ve 12:50. 

Zbrojovka pošle do boje i velká jména. V akci se objeví Ríša Dostálek, Jan Maroši, Petr Křivánek, Milan Pacanda, Marcel Cupák, Zdeněk Valnoha, Marek Zúbek, Patrik Siegl, Martin Zbončák, Zdeněk Cihlář, Tomáš Abrahám a mnozí další. V brance nastoupí Martin Doležal a Radim Vlasák, chybět samozřejmě nebude Petr Švancara, jeden z organizátorů akce.

Kromě domácího týmu se do souboje postaví dalších devět. Sparta, Slavia, Bohemians, Baník Ostrava, Olomouc, Slovan Bratislava, Slovácko a samozřejmě Barcelona. Za tu nastoupí mimo jiné autor dvou branek na světovém šampionátu v roce 1994, Španěl Ion Goikoetxea.

„Všichni fotbalisti se budou v pauzách mezi zápasy podepisovat fanouškům ve fanzóně,“ láká na souboj Švancara. 

Zmíněných deset týmů se rozdělí do dvou skupin po pěti, dva nejlepší z každé skupiny postoupí do finále. Každý zápas bude trvat 16 minut.

Celodenní vstupné vyjde na dvě stovky. K zakoupení je v prodejně Top4Football na Bubeníčkově 13. K dostání bude také přímo na akci. Část vstupného navíc poputuje na charitativní účely.

Více informací o akci naleznete na webových stránkách Souboje legend nebo události na Facebooku.

Dočtete se v Metropolitanu

  • Kateřina Liďáková. Foto: Marek Malůšek
    Kam jdeš, divadlo? Do Brna

    Kateřina Liďáková, od roku 2022 členka činohry Národního divadla Brno, strávila šestnáct let na prknech Městského divadla Zlín, kde také jako ředitel, dramaturg, herec i autor působil její manžel a...

Nenechte si ujít