Přeskočit na obsah

Fotbalové legendy se proti sobě postaví za Lužánkami

31. května 2017 2 minuty čtení
(gak) – Do Brna se tuto sobotu sjedou známá fotbalová jména. Legendy českých i zahraničních týmů se proti sobě postaví v několika zápasech. Chybět nebude Marek Jankulovski nebo třeba Tomáš Ujfaluši. Dorazí také hráči Barcelony. Zápas bude „předkrmem“ k mistrovství Evropy v malé kopané, které se bude v Brně konat od 9. června.

Klání proběhne na místě bývalého zimního stadionu Komety a potrvá celý den. První zápas, v němž se proti sobě postaví Olomouc a Slovácko, odstartuje v 9:30. Finále je naplánováno na 17:40. Divácky pravděpodobně nejzajímavější zápas Zbrojovka vs. Barcelona začne ve 12:50. 

Zbrojovka pošle do boje i velká jména. V akci se objeví Ríša Dostálek, Jan Maroši, Petr Křivánek, Milan Pacanda, Marcel Cupák, Zdeněk Valnoha, Marek Zúbek, Patrik Siegl, Martin Zbončák, Zdeněk Cihlář, Tomáš Abrahám a mnozí další. V brance nastoupí Martin Doležal a Radim Vlasák, chybět samozřejmě nebude Petr Švancara, jeden z organizátorů akce.

Kromě domácího týmu se do souboje postaví dalších devět. Sparta, Slavia, Bohemians, Baník Ostrava, Olomouc, Slovan Bratislava, Slovácko a samozřejmě Barcelona. Za tu nastoupí mimo jiné autor dvou branek na světovém šampionátu v roce 1994, Španěl Ion Goikoetxea.

„Všichni fotbalisti se budou v pauzách mezi zápasy podepisovat fanouškům ve fanzóně,“ láká na souboj Švancara. 

Zmíněných deset týmů se rozdělí do dvou skupin po pěti, dva nejlepší z každé skupiny postoupí do finále. Každý zápas bude trvat 16 minut.

Celodenní vstupné vyjde na dvě stovky. K zakoupení je v prodejně Top4Football na Bubeníčkově 13. K dostání bude také přímo na akci. Část vstupného navíc poputuje na charitativní účely.

Více informací o akci naleznete na webových stránkách Souboje legend nebo události na Facebooku.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.