Přeskočit na obsah

Fotbalové centrum v Lužánkách se dočká opravy

01. září 2021

Rada města Brna dnes souhlasila se zahájením opravy Fotbalového centra Brno v Lužánkách. Realizace by měla proběhnout v letech 2021 až 2022.

Nyní tvoří plochu původní umělý povrch ve značně špatném stavu. „Chceme, aby bylo možné sportoviště využívat celoročně, proto počítáme s kompletní výměnou umělého povrchu, opravou podloží, obrubníků, žlabů a tribun. Šatny a sociální zařízení budou řešeny nákupem unimobuněk. Dojde také k výměně elektrického zařízení a oplocení,“ nastínil průběh oprav radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Předpokládané celkové náklady: 10,6 milionu korun včetně DPH

Areál Fotbalového centra Brno v Lužánkách je ve vlastnictví statutárního města Brna. Od 1. října 2021 bude sportoviště předáno do užívání městské společnosti STAREZ-SPORT, a. s.


Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Úspěšní cizinci působící v Brně se stali ambasadory města. Dnes na Nové radnici prezentovali své zkušenosti

Je jich 13. Pocházejí z 11 zemí. Společné mají to, že se usadili v Brně, podnikají, působí ve výzkumu a managementu a dokáží prezentovat příležitosti pro spolupráci s brněnskými firmami a institucemi v regionech svého původu. Brněnští ambasadoři. Jejich vybraní zástupci dnes navštívili Novou radnici.

Rekonstrukce kluboven pod Bílou horou proběhla díky participativnímu rozpočtu Dáme na vás

V úterý 29. 11. byly v Židenicích slavnostně otevřeny Mládežnické klubovny pod Bílou horou. Prostory byly zrekonstruovány díky participativnímu rozpočtu Dáme na Vás. Areál s multifunkčním hřištěm využívá o víkendu i široká veřejnost, kdy zejména rodiče s dětmi oceňují, že je zde k dispozici také sociální zařízení a pitná voda. Mnohé rodiny navíc areál navštěvují po generace, protože první klubovna zde vznikla již téměř před 50 lety a někteří její tehdejší uživatelé sem dodnes rádi zavítají.

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.