Přeskočit na obsah

Fond rezerv a rozvoje města pomůže základním školám při budování tělocvičny a opravě bazénu

09. června 2021
Nově opravený bazén nebo přetlaková sportovní hala, na tyto projekty budou využity prostředky z Fondu rezerv a rozvoje města. Dnes radní doporučili schválit tyto investice zastupitelům.

Základní škola Kamínky v Novém Lískovci bude mít novou sportovní přetlakovou halu s vytápěním pro venkovní sportoviště. „Díky těmto financím se prohloubí výuka tělesné výchovy ve škole, která je navíc zaměřena na florbal. Děti budou mít kvalitní zázemí nejen pro tento sport. Investice města ve výši 3 245 000 korun zabezpečí vznik celého projektu,“ řekl radní pro oblast školství, mládeže a tělovýchovy Jaroslav Suchý.

Za dalších 10 844 000 korun stavbaři zrekonstruují bazén na Základní škole Labská ve Starém Lískovci. Bazénová vana projde kompletní opravou včetně okolních obkladů. Vše se uskuteční během letních prázdnin, aby nebyla ohrožena výuka plavání žáků.

Fond rezerv a rozvoje města vznikl na konci loňského roku, kvůli předpokládaným aktualizacím v čerpání běžných a kapitálových výdajů Odboru školství a mládeže.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.