Přeskočit na obsah

Fond rezerv a rozvoje města pomůže základním školám při budování tělocvičny a opravě bazénu

09. června 2021

Nově opravený bazén nebo přetlaková sportovní hala, na tyto projekty budou využity prostředky z Fondu rezerv a rozvoje města. Dnes radní doporučili schválit tyto investice zastupitelům.

Základní škola Kamínky v Novém Lískovci bude mít novou sportovní přetlakovou halu s vytápěním pro venkovní sportoviště. „Díky těmto financím se prohloubí výuka tělesné výchovy ve škole, která je navíc zaměřena na florbal. Děti budou mít kvalitní zázemí nejen pro tento sport. Investice města ve výši 3 245 000 korun zabezpečí vznik celého projektu,“ řekl radní pro oblast školství, mládeže a tělovýchovy Jaroslav Suchý.

Za dalších 10 844 000 korun stavbaři zrekonstruují bazén na Základní škole Labská ve Starém Lískovci. Bazénová vana projde kompletní opravou včetně okolních obkladů. Vše se uskuteční během letních prázdnin, aby nebyla ohrožena výuka plavání žáků.

Fond rezerv a rozvoje města vznikl na konci loňského roku, kvůli předpokládaným aktualizacím v čerpání běžných a kapitálových výdajů Odboru školství a mládeže.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Želvuška i další oku neviditelní hrdinové zvou do světa elektronové mikroskopie

Exkurze do technologických provozů, speciální akce ve VIDA! science centru nebo v Technickém muzeu v Brně, výstavy uvnitř i venku – to vše přinesou Dny elektronové mikroskopie. Brno se i letos touto akcí, organizačně zaštiťovanou hvězdárnou, hlásí ke svému zlatému vývoznímu artiklu, letos ve znamení neviditelných hrdinů, kteří jsou všude kolem nás nebo přímo v našem těle. Zachraňují planetu, brání naši imunitu nebo sami dokážou přežít v extrémních podmínkách. Blíže prozkoumat je můžeme právě díky elektronovým mikroskopům. Vstoupit do mikrovesmíru obývaného fantastickými stvořeními zájemci můžou od 20. do 26. března.

Slavnostní zahájení dalšího projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás v Řečkovicích

Ve čtvrtek 9. března 2023 proběhlo slavnostní poklepání základního kamene stavby projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás, a to Řečkovického HRáje. Setkání se zúčastnil radní Filip Chvátal, starosta městské části Brno – Řečkovice a Mokrá Hora Marek Viskot, navrhovatelka projektu Eva Matoušková a zástupci realizační firmy.

Nejčastěji chodím do knihovny a na nejlepší úrovni jsou v Brně divadla. Lidé v průzkumu hodnotili brněnskou kulturu

Čtyři z pěti Brňanů jsou s kulturou ve městě spokojeni a myslí si, že alespoň v jedné oblasti Brno vyniká nad jinými městy. Nadpoloviční většina za ní tedy jinam ani nevyjíždí. Na druhou stranu je tu nevyužitý potenciál v oblasti hudby a také muzeí a galerií a měl by být konečně dostaven nový sál pro filharmonii. I to jsou některé ze závěrů průzkumu kulturních potřeb Brňanů, který si město nechalo zpracovat na reprezentativním vzorku 1111 lidí.

Tři největší česká města Praha, Brno, Ostrava a Moravskoslezský kraj se prezentují na veletrhu MIPIM ve Francii

Ve společné expozici s názvem Czech Cities & Regions se na prestižním mezinárodním veletrhu investičních příležitostí MIPIM ve francouzském Cannes letos představí město Ostrava spolu s Moravskoslezským krajem, Prahou a Brnem. Veletrh se uskuteční ve dnech 14. až 17. března 2023. Zahraniční investory a developery seznámí s pestrou nabídkou možností investic jak na svém jádrovém území, tak i na městských pozemcích v průmyslové zóně Mošnov.