Přeskočit na obsah

Fond rezerv a rozvoje města pomůže základním školám při budování tělocvičny a opravě bazénu

09. června 2021

Nově opravený bazén nebo přetlaková sportovní hala, na tyto projekty budou využity prostředky z Fondu rezerv a rozvoje města. Dnes radní doporučili schválit tyto investice zastupitelům.

Základní škola Kamínky v Novém Lískovci bude mít novou sportovní přetlakovou halu s vytápěním pro venkovní sportoviště. „Díky těmto financím se prohloubí výuka tělesné výchovy ve škole, která je navíc zaměřena na florbal. Děti budou mít kvalitní zázemí nejen pro tento sport. Investice města ve výši 3 245 000 korun zabezpečí vznik celého projektu,“ řekl radní pro oblast školství, mládeže a tělovýchovy Jaroslav Suchý.

Za dalších 10 844 000 korun stavbaři zrekonstruují bazén na Základní škole Labská ve Starém Lískovci. Bazénová vana projde kompletní opravou včetně okolních obkladů. Vše se uskuteční během letních prázdnin, aby nebyla ohrožena výuka plavání žáků.

Fond rezerv a rozvoje města vznikl na konci loňského roku, kvůli předpokládaným aktualizacím v čerpání běžných a kapitálových výdajů Odboru školství a mládeže.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.