Přeskočit na obsah

Folklor roztančí Brno. Vystoupí i exotický soubor z Indie

24. srpna 2017 1 minuta čtení
(ik) – Pořadem Děti a píseň v provedení Brolnu a VUS Ondráš začne dnes v 19.30 na nádvoří Nové radnice 28. ročník Mezinárodního folklorního festivalu Brno 2017.

Během festivalu vystoupí především brněnské soubory. Svátek lidové hudby, řemesel a tance obohatí však i zahraniční, a to soubory z Chorvatska, Gruzie, Polska a Rumunska. Z největší dálky přijel indický Rangsagar Performing Arts.

Festival se uskuteční kromě radničního nádvoří také na náměstích Svobody a Moravském, v Etnografickém ústavu Moravského zemského muzea na Kobližné a v Dělnickém domě v Líšni.

„Tancovat se bude nejen na pódiích, ale i v ulicích, když půjde průvod všech zúčastněných souborů mezi stanovišti,“ zdůraznil Jaroslav Topinka, viceprezident festivalu a představitel pořádajícího Sdružení přátel folkloru v Brně.

Podrobný program najdete zde.

Mezinárodní folklorní festival se v Brně koná pravidelně od roku 1990 na přelomu srpna a září. Každoročně se ho účastní přibližně 1000 účinkujících z České republiky a 200 hostů ze zahraničí.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků, zdroj: MMB
Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků

Kruhový objezd na přehradě, vteřinový odpočet u semaforů nebo třeba budování veřejných WC. Lidé už do tzv. občanských návrhů vložili přes osmdesát nápadů, jak zlepšit Brno. Vyjadřovat se k nim od první chvíle může i veřejnost. 

Zkušební provoz tramvajové tratě do kampusu. Foto: Marie Schmerková
První cestující pojedou tramvají do kampusu v prosinci

Přímé spojení centra s bohunickým kampusem, provoz MHD bez závislosti na aktuální dopravní situaci, snížení ekologické zátěže a větší komfort pro 40 tisíc cestujících denně. To vše přinese nová tramvajová trať do kampusu. První zkušební jízda se uskutečnila 15. září, první cestující se tudy svezou 10. prosince letošního roku.

Kampaň Brno narůžovo cílí na prevenci rakoviny prsu.
Brno narůžovo přináší prevenci rakoviny prsu do brněnských ulic

Růžovou barvu si vzaly za svou pravidelné říjnové akce spojené s osvětou týkající se rakoviny prsu a podpory onkologických pacientů. Akce probíhají po celém světě a Brno není výjimkou. Celý měsíc proto bude narůžovo.

Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren, foto: MMB
Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren

Co s průmyslovými budovami v mezidobí, kdy je přestanou využívat Teplárny Brno a než se území přebuduje na tzv. chytrou čtvrť Špitálka? Nad tím se zamýšleli studenti tří brněnských univerzit v soutěži MUNISS, kterou každoročně pořádá město. Jejich nápady teď prezentují výstavní panely v ulicích města.