Přeskočit na obsah

Flotilu seniorbusů rozšíří další dvě auta. V provozu budou od července

27. února 2020 2 minuty čtení
(ral) - K lékaři, na nákup, ale také třeba do divadla nebo za jinou zábavou. Na tato místa vozí řidiči Seniorbusů své klienty nejčastěji. Ve všední dny absolvují i 50 jízd denně. I tak ale poptávka převyšuje nabídku a denně musí dispečink zhruba dvacet objednávek odmítnout. Lepší číselnou bilanci přinese druhé pololetí, až do provozu přibydou další dvě vozidla.

Systém Seniorbusů město a dopravní podnik provozují od roku 2017. Začínaly se dvěma auty a službu postupně rozšiřovaly. Aktuálně jsou auta čtyři, od července jich bude dokonce šest. Dopravní podnik už vybírá konkrétní typy nových vozů. „Rádi bychom, aby nová auta měla větší kapacitu a my mohli nabídnout více tzv. spolujízd,“ uvedl ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

V autech se střídá šest stálých řidičů, kterým vypomáhají brigádníci. Za minulý rok najeli 201 tisíc kilometrů a přepravili 20 tisíc osob. „V pracovní dny naši řidiči uskuteční asi 50 jízd denně, o víkendu zhruba polovičku," popsal Havránek. S posílením vozového parku budou hledat i posily personální, přijmout by chtěli dva nové šoféry.

Služba je určena pro seniory a držitele průkazu ZTP nebo ZTP/P. Cílem je umožnit osobám se sníženou schopností pohybu dostat se z místa A na místo B ještě pohodlněji, než umožňuje městská hromadná doprava. Na provoz aut jezdících denně od 6 do 22 hodin má jen pro letošek Odbor sociální péče připravených skoro 8 milionů korun.

Více informací a kontakt pro objednání najdete na https://socialnipece.brno.cz/sluzby-mesta/senior-taxi-brno/.

Mohlo by vás dále zajímat

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo k volbám 41,9 % oprávněných voličů. Foto: Z. Kolařík
Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo ke komunálním volbám 41,9 % oprávněných voličů

V průběhu pátku a soboty lidé po celé České republice volili své zástupce do vedení měst a obcí. V Brně přišlo do 352 volebních místností odevzdat svůj hlas 41,9 % oprávněných voličů. Ve dvou obvodech Brňané také vybírali nové senátory či senátorky. V těchto volbách se rozhodlo podpořit některého z kandidátů 44,78 % voličů.

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.