Flotilu seniorbusů rozšíří další dvě auta. V provozu budou od července - Tiskový servis

Flotilu seniorbusů rozšíří další dvě auta. V provozu budou od července

  • 27. února 2020
  • 2 minuty čtení

(ral) - K lékaři, na nákup, ale také třeba do divadla nebo za jinou zábavou. Na tato místa vozí řidiči Seniorbusů své klienty nejčastěji. Ve všední dny absolvují i 50 jízd denně. I tak ale poptávka převyšuje nabídku a denně musí dispečink zhruba dvacet objednávek odmítnout. Lepší číselnou bilanci přinese druhé pololetí, až do provozu přibydou další dvě vozidla.

Systém Seniorbusů město a dopravní podnik provozují od roku 2017. Začínaly se dvěma auty a službu postupně rozšiřovaly. Aktuálně jsou auta čtyři, od července jich bude dokonce šest. Dopravní podnik už vybírá konkrétní typy nových vozů. „Rádi bychom, aby nová auta měla větší kapacitu a my mohli nabídnout více tzv. spolujízd,“ uvedl ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

V autech se střídá šest stálých řidičů, kterým vypomáhají brigádníci. Za minulý rok najeli 201 tisíc kilometrů a přepravili 20 tisíc osob. „V pracovní dny naši řidiči uskuteční asi 50 jízd denně, o víkendu zhruba polovičku," popsal Havránek. S posílením vozového parku budou hledat i posily personální, přijmout by chtěli dva nové šoféry.

Služba je určena pro seniory a držitele průkazu ZTP nebo ZTP/P. Cílem je umožnit osobám se sníženou schopností pohybu dostat se z místa A na místo B ještě pohodlněji, než umožňuje městská hromadná doprava. Na provoz aut jezdících denně od 6 do 22 hodin má jen pro letošek Odbor sociální péče připravených skoro 8 milionů korun.

Více informací a kontakt pro objednání najdete na https://socialnipece.brno.cz/sluzby-mesta/senior-taxi-brno/.

Další články z rubriky