Přeskočit na obsah

Finanční podpora dvou investic pomůže hladšímu průběhu výstavby velkého městského okruhu

26. srpna 2020

Dát Dopravnímu podniku města Brna dotace na manipulační trolejbusovou trať Jedovnická a prodloužení ostrůvku zastávky Konečného náměstí doporučili zastupitelstvu brněnští radní. Uvedené investice jsou vyvolané většími projekty města – VMO Tomkovo náměstí a VMO Rokytova. Město chce dopravní podnik podpořit částkou 33 630 000 korun.

 

Před pracemi na Velkém městském okruhu Tomkovo náměstí a Rokytova je nutné vybudovat manipulační trolejbusovou trať Jedovnická a veřejné osvětlení. „Tento projekt je nezbytný pro zajištění řádné dopravní obslužnosti městskou hromadnou dopravou v době, kdy kvůli budování velkého městského okruhu budou značně omezeny linky projíždějící ulicemi Gajdošova, Tomkovo náměstí a Provazníkova,“ vysvětlil radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl. Na tento projekt by Dopravní podnik města Brna mohl získat dotaci 33 milionů korun.

 

Prodloužení tramvajového ostrůvku na zastávce Konečného náměstí ve směru na Bystrc musí DPMB stihnout před zahájením druhé etapy výstavby VMO Žabovřeská. „V rámci této fáze stavby velkého městského okruhu plánujeme úplnou výluku tramvají na trati podél Žabovřeské. Kvůli tomu bude více linek jezdit přes Veveří. Aby bylo možné odbavit zvýšený počet tramvají a zachovat komfort pro cestující, potřebujeme prodloužit tramvajový ostrůvek. Zastupitelstvu jsme doporučili schválit dotaci ve výši 630 000 korun,“ dodal Kratochvíl.

 

Mgr. Anna Dudková

Magistrát města Brna

Tiskové středisko

tel.: +420 542 172 272

mobil: +420 770 179 563

e-mail: dudkova.anna@brno.cz

 

Brno 26. 8. 2020

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.