Finanční injekce na kroužky: Město přispěje až 4 tisíce korun na dítě - Tiskový servis

Finanční injekce na kroužky: Město přispěje až 4 tisíce korun na dítě

  • 19. listopadu 2023
  • 1 minuta čtení
  • Radka Loukotová

Na judo, keramiku nebo na školu v přírodě dostanou brněnské děti příspěvek od města. Jejich rodiče o něj mohou žádat přes portál Brno iD.

Město přispěje až 4 tisíce korun na volnočasové aktivity dětí. Zdroj: MMB
Město přispěje až 4 tisíce korun na volnočasové aktivity dětí. Zdroj: MMB

Až čtyři tisíce korun pro jedno dítě na volnočasové aktivity mohou rodiče (resp. zákonní zástupci) získat po vyplnění formuláře na Brno iD. V městském rozpočtu je na projekt Rodičovských voucherů vyhrazeno 100 milionů korun, a tak se podpora dostane až k 25 tisícům dětí. Podmínkou je, aby měly české občanství, trvalý pobyt v Brně a věk mezi 6 a 18 lety. Rodiče čestně prohlašují, že roční čistý příjem rodiny nepřekračuje 750 tisíc korun.

Na Rodičovských voucherech bude spolupracovat až 800 organizací. Od města mohou přijmout maximálně 80 % ceny za kroužek (pozor, může to být dle jejich uvážení i méně, vždy sledujte konkrétní podmínky), část nákladů tedy stále ponesou i rodiče. Příspěvek jim má ale pomoci, pokud se jim v posledních letech zvýšily náklady na život. V takových případech jsou kroužky a koníčky často tím, co se škrtá nejjednodušeji, přitom právě smysluplné trávení volného času má neocenitelný vliv na rozvoj dítěte.

Registrace je možná už nyní, příspěvek lze uplatnit až na aktivity začínající po Novém roce. Všechny informace najdete na Brno iD.

Další články z rubriky