Přeskočit na obsah

Finálové projekty Dáme na vás jsou k vidění na náměstí. Hlasování začíná 1. listopadu

23. října 2019 1 minuta čtení
(red) – Seznámit se s finálním výběrem projektů, kterými mohou sami Brňané ovlivnit život ve městě, lze nyní na náměstí Svobody. Panely s prezentacemi projektů se 9. listopadu přesunou ještě na Malinovského náměstí a budou tam vystaveny do 29. listopadu, kdy končí hlasování.

Do užšího výběru letošního participativního rozpočtu Dáme na vás se dostalo 53 projektů. V nich Brňané navrhují postavit hřiště, kluziště, parky nebo chodníky. Od poloviny října jsou prezentace návrhů k vidění na náměstí Svobody, a to v části u kašny. Poté se v listopadu přesunou na Malinovského náměstí. 

Díky předchozím ročníkům participativního rozpočtu mohou Brňané tančit v novém altánu u Anthroposu, obyvatelům Nového Lískovce slouží veřejný gril a například v Medlánkách si hrají děti na dobrodružném hřišti. Přehled dokončených projektů najdete zde.

Hlasování v aktuálním ročníku participativního rozpočtu začíná 1. listopadu. Účastnit se může každý plnoletý občan Brna, a to elektronicky na stránkách www.damenavas.brno.cz a www.brnoid.cz, nebo osobně v Knihovně Jiřího Mahena na Kobližné. Osobní hlasování je však možné pouze 13. listopadu od 10 do 18 hodin. Konec elektronického hlasování je stanovený na 29. listopadu. 

Mohlo by vás dále zajímat

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo k volbám 41,9 % oprávněných voličů. Foto: Z. Kolařík
Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo ke komunálním volbám 41,9 % oprávněných voličů

V průběhu pátku a soboty lidé po celé České republice volili své zástupce do vedení měst a obcí. V Brně přišlo do 352 volebních místností odevzdat svůj hlas 41,9 % oprávněných voličů. Ve dvou obvodech Brňané také vybírali nové senátory či senátorky. V těchto volbách se rozhodlo podpořit některého z kandidátů 44,78 % voličů.

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.