Finálové projekty Dáme na vás jsou k vidění na náměstí. Hlasování začíná 1. listopadu

  • 23. října 2019
  • 1 minuta čtení
(red) – Seznámit se s finálním výběrem projektů, kterými mohou sami Brňané ovlivnit život ve městě, lze nyní na náměstí Svobody. Panely s prezentacemi projektů se 9. listopadu přesunou ještě na Malinovského náměstí a budou tam vystaveny do 29. listopadu, kdy končí hlasování.

Do užšího výběru letošního participativního rozpočtu Dáme na vás se dostalo 53 projektů. V nich Brňané navrhují postavit hřiště, kluziště, parky nebo chodníky. Od poloviny října jsou prezentace návrhů k vidění na náměstí Svobody, a to v části u kašny. Poté se v listopadu přesunou na Malinovského náměstí. 

Díky předchozím ročníkům participativního rozpočtu mohou Brňané tančit v novém altánu u Anthroposu, obyvatelům Nového Lískovce slouží veřejný gril a například v Medlánkách si hrají děti na dobrodružném hřišti. Přehled dokončených projektů najdete zde.

Hlasování v aktuálním ročníku participativního rozpočtu začíná 1. listopadu. Účastnit se může každý plnoletý občan Brna, a to elektronicky na stránkách www.damenavas.brno.cz a www.brnoid.cz, nebo osobně v Knihovně Jiřího Mahena na Kobližné. Osobní hlasování je však možné pouze 13. listopadu od 10 do 18 hodin. Konec elektronického hlasování je stanovený na 29. listopadu. 

Dočtete se v Metropolitanu

  • Kateřina Liďáková. Foto: Marek Malůšek
    Kam jdeš, divadlo? Do Brna

    Kateřina Liďáková, od roku 2022 členka činohry Národního divadla Brno, strávila šestnáct let na prknech Městského divadla Zlín, kde také jako ředitel, dramaturg, herec i autor působil její manžel a...

Nenechte si ujít