Přeskočit na obsah

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

31. května 2023

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.

K uspořádání evropského baseballového šampionátu mužů město přispělo hned dvěma dotacemi. „První je ve výši 11 700 000 korun a květnové zastupitelstvo ji odsouhlasilo na rozšíření kapacity sociálního zázemí na Městském baseballovém stadionu v Komárově s využitím variabilnímu systému montovaných kontejnerových staveb. Příjemcem je vlastník sportoviště, tedy městská společnost STAREZ-SPORT. Kromě konání mezinárodního turnaje tato investice umožní komfortnější fungování Draků Brno. Druhá dotace, která byla odsouhlasena na stejném zasedání, byla v rámci podpory významných sportovních akcí poskytnuta České baseballové asociaci. Celkem 3 miliony korun jsou určeny přímo na uspořádání baseballového mistrovství Evropy,“ uvedl radní pro oblast sportu Tomáš Aberl.

„Vzhledem k rostoucí popularitě baseballu, významu akce a jejímu přínosu se město zapojuje přímo do propagace. Poskytneme reklamní plochy v citylight vitrínách, umožníme instalaci letáků ve vozidlech dopravního podniku a připravíme reklamní kampaň v rádiích. To vše s cílem nalákat diváky na jednotlivá utkání a do fanzóny, která vznikne na sportovištích okolo Městského baseballového stadionu v Komárově,“ informovala uvolněná zastupitelka pro marketing Kateřina Jarošová.

Město na pořádání šampionátu úzce spolupracuje, proto jsou jeho zástupci členy organizačního štábu. Kromě Kateřiny Jarošové a Tomáše Aberla zde působí také starosta městské části Brno-jih David Grund, který řekl: „Naše městská část se podílí na organizaci fanzóny v Komárově, kde zajišťujeme prostory pro doprovodný program a gastro zónu. Zároveň také pomáháme zabezpečit parkování pro účastníky a návštěvníky.“

Přípravy mistrovství jsou v plném proudu. „Máme schválená pořadatelská města a stadiony, harmonogram i hrací rozpis, akce je personálně pokryta včetně lokálních štábů, je zajištěno ubytování, stravování a doprava týmů i organizátorů. Nyní se chceme zaměřit na maximalizaci divácké návštěvnosti, na propagaci a na doprovodný program, protože chceme návštěvníkům představit baseball nejen jako sportovní, ale i společenský zážitek. Těší nás, že zájem o finálovou část turnaje je velký, na finále už zbývá jen několik desítek vstupenek,“ sdělil Jan Jirovský, ředitel Organizačního štábu mistrovství Evropy 2023.

Evropský baseballový šampionát mužů hostí Česká republika již potřetí, tentokrát v termínu od 24. září do 1. října. Hrát se bude v Praze, Brně, Ostravě, Třebíči a v Blansku. Kompletní informace jsou k dispozici na webových stránkách www.eurobaseball2023.com.

Kontakt pro média

Tibor Alfoldi

ředitel marketingu a komunikace Eurobaseball 2023

Kontakt pro média

Tiskové středisko MMB

Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.