Přeskočit na obsah

Filharmonie Brno umožní posluchačům sledovat koncert Obrázky z výstavy alespoň on-line

12. března 2020 2 minuty čtení
(mak) – O koncert Obrázky z výstavy, který byl na programu Filharmonie Brno na dnešní a zítřejší večer v Janáčkově divadle a byl kvůli opatřením v souvislosti s koronavirem zrušen, posluchači nepřijdou. Filharmonie ho bude dnes v 19 hodin streamovat na webových stránkách a na svém facebookovém profilu.

Na čtvrtek 12. a pátek 13. dubna měla Filharmonie Brno pro své publikum připravený mimořádný hudebně-vizuální zážitek. Program s názvem Obrázky z výstavy nabízel tři velká hudební díla v doprovodu vizualizací Coriho O´Lana, které vznikly ve spolupráci s organizací Ars Electronica zaměřující se na využití moderních technologií v umění.

Světově uznávaný vizuální umělec Cori O´Lane měl v Janáčkově divadle své vizualizace, připravené speciálně pro tento projekt, osobně promítat na obří plátna umístěná za orchestrem a po obou jeho stranách. Skladby Musorgského, Martinů a Hindemitha měly výtvarně dotvořit kresby Vasilije Kandinského či záběry fresek Piera della Francesca z baziliky sv. Františka v italském Arezzu.

Vše změnila opatření související s koronavirem, která nedovolí posluchačům přijít na koncert osobně. Budou ale mít možnost koncert sledovat na webových stránkách a na facebooku filharmonie. Orchestr i Cori O´Lane se přesunou do Besedního domu, kde hudebníci obsadí celé hlediště. „Vizualizace, které díky snímačům nad hudebníky převádějí v reálném čase hudbu do obrazů, posluchači u monitorů uvidí. Budeme je prostřihávat do záběrů na orchestr,“ uvedl šéfdirigent brněnských filharmoniků Dennis Russell Davies.

Koncertu, při kterém zazní Musorgského Obrázky z výstavy a Martinů Fresky Piera della Francesca, bude předcházet krátký videoúvod ředitelky Filharmonie Brno Marie Kučerové a šéfdirigenta.

Vstupenky na zrušené koncerty mohou posluchači vracet ode dne následujícího poté, co se měl koncert uskutečnit. Vracejí se pouze ve filharmonickém předprodeji v Besední ulici, který je otevřen od pondělí do pátku od 13.00 do 19.00. Vstupné se vrací v hotovosti, nelze je poslat na platební kartu. Vrácení je možné do 90 dnů od data konání koncertu, filharmonie ale doporučuje vrátit vstupenky do měsíce od data akce. 

Kolika dalších koncertů se protivirová opatření dotknou, zatím není jasné. „Jisté je asi jen to, že nebudeme hrát ani příští týden, kdy máme čtyři vyprodané koncerty. I na tyto budeme vracet vstupné,“ uvedla Marie Kučerová.

Živý přenos koncertu začíná dnes v 19.00. Sledovat se dá zde http://meta.mediastream.cz/avt-brno/

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.

Oslavy 30. výročí Centra experimentálního divadla
Brněnská hra s experimentem. CED slaví třicetiny

Divadlo je jako umělecká forma jedinečné v nekonečnosti možností svého vyjádření. V Brně máme navíc privilegium – jsme už 30 let svědky, diváky a účastníky velmi aktivního „osahávání hranic“ divadla. A to vše díky Centru experimentálního divadla, známému také pod zkratkou CED.