Filharmonie Brno umožní posluchačům sledovat koncert Obrázky z výstavy alespoň on-line - Tiskový servis

Filharmonie Brno umožní posluchačům sledovat koncert Obrázky z výstavy alespoň on-line

  • 12. března 2020
  • 2 minuty čtení

(mak) – O koncert Obrázky z výstavy, který byl na programu Filharmonie Brno na dnešní a zítřejší večer v Janáčkově divadle a byl kvůli opatřením v souvislosti s koronavirem zrušen, posluchači nepřijdou. Filharmonie ho bude dnes v 19 hodin streamovat na webových stránkách a na svém facebookovém profilu.

Na čtvrtek 12. a pátek 13. dubna měla Filharmonie Brno pro své publikum připravený mimořádný hudebně-vizuální zážitek. Program s názvem Obrázky z výstavy nabízel tři velká hudební díla v doprovodu vizualizací Coriho O´Lana, které vznikly ve spolupráci s organizací Ars Electronica zaměřující se na využití moderních technologií v umění.

Světově uznávaný vizuální umělec Cori O´Lane měl v Janáčkově divadle své vizualizace, připravené speciálně pro tento projekt, osobně promítat na obří plátna umístěná za orchestrem a po obou jeho stranách. Skladby Musorgského, Martinů a Hindemitha měly výtvarně dotvořit kresby Vasilije Kandinského či záběry fresek Piera della Francesca z baziliky sv. Františka v italském Arezzu.

Vše změnila opatření související s koronavirem, která nedovolí posluchačům přijít na koncert osobně. Budou ale mít možnost koncert sledovat na webových stránkách a na facebooku filharmonie. Orchestr i Cori O´Lane se přesunou do Besedního domu, kde hudebníci obsadí celé hlediště. „Vizualizace, které díky snímačům nad hudebníky převádějí v reálném čase hudbu do obrazů, posluchači u monitorů uvidí. Budeme je prostřihávat do záběrů na orchestr,“ uvedl šéfdirigent brněnských filharmoniků Dennis Russell Davies.

Koncertu, při kterém zazní Musorgského Obrázky z výstavy a Martinů Fresky Piera della Francesca, bude předcházet krátký videoúvod ředitelky Filharmonie Brno Marie Kučerové a šéfdirigenta.

Vstupenky na zrušené koncerty mohou posluchači vracet ode dne následujícího poté, co se měl koncert uskutečnit. Vracejí se pouze ve filharmonickém předprodeji v Besední ulici, který je otevřen od pondělí do pátku od 13.00 do 19.00. Vstupné se vrací v hotovosti, nelze je poslat na platební kartu. Vrácení je možné do 90 dnů od data konání koncertu, filharmonie ale doporučuje vrátit vstupenky do měsíce od data akce. 

Kolika dalších koncertů se protivirová opatření dotknou, zatím není jasné. „Jisté je asi jen to, že nebudeme hrát ani příští týden, kdy máme čtyři vyprodané koncerty. I na tyto budeme vracet vstupné,“ uvedla Marie Kučerová.

Živý přenos koncertu začíná dnes v 19.00. Sledovat se dá zde http://meta.mediastream.cz/avt-brno/

Další články z rubriky