Festivaly, darování krve i dny historické MHD. Vyberte si, jak strávíte víkend - Tiskový servis

Festivaly, darování krve i dny historické MHD. Vyberte si, jak strávíte víkend

O třetím červnovém víkendu bude rozhodně co dělat. Bohatý program se rozjíždí už v pátek festivalem Lužánecká Open a akcí k darování krve. Nabité budou také ukázky historické MHD či Festival zdraví v areálu Hroch.

Minulý ročník festivalu Lužánecká Open: Foto: Lužánecká Open

Minulý ročník festivalu Lužánecká Open: Foto: Lužánecká Open

V pátek od 14 do 20 hodin se koná festival Daruj krev, Brno! upozorňující, jak je důležité pravidelné darování krve. Jeho doprovodný program se chystá na piazzettě před Janáčkovým divadlem, kde se můžete těšit na vystoupení muzikálových herců Městského divadla Brno nebo na prezentaci pracovišť Fakultní nemocnice Brno. Bonusem je speciální edice kuliček k akci, jež budou padat z orloje na náměstí Svobody mezi 11. a 23. hodinou.

Stejným dnem začíná čtvrtý ročník festivalu Lužánecká Open, který přinese pestrý výběr hudby, zábavy i chutného občerstvení. Během tří dnů se představí nejen studentské kapely, ale také zástupci hiphopové scény či muzikanti Konzervatoře Brno. Vstupenky zakoupíte online. Festivalový rozpis dále doplní v sobotu a neděli obřanský ObrFest nabízející divadlo, hudbu, autorská čtení, besedy a další činnosti pro celou rodinu.

Brněnská zoo v sobotu hostí Dětský den s úsměvem konající se ve spolupráci s charitativní organizací Velvet Smile. Na několika stanovištích si děti vyzkouší sportovní dovednosti, v dílničce si vyrobí dárek na památku nebo křídou vymalují takzvanou bizoní stezku. Připraveno bude i malování na obličej či fotokoutek, zatímco na pódiu se prostřídají různá kulturní vystoupení. Užít si čas v přírodě můžete také při sobotním Dnu koniklecové louky na Kamenném vrchu, jehož pořadatelé hledají dobrovolníky na výpomoc s hrabáním louky. Dorazit mohou i děti, jež čekají poučné a zábavné aktivity.


Program festivalu ObrFest. Foto: ObrFest

O víkendu startuje Festival zdraví, jehož program potrvá až do konce června. Vše začne velkou sobotní akcí v areálu Hroch, kde si můžete změřit krevní tlak a cukr v krvi, nechat si vyšetřit mateřská znaménka, zjistit svoji krevní skupinu a podobně. K prohlédnutí bude vůz záchranářů, ze sportovních aktivit nemá chybět lezecká stěna, jízda na inline bruslích ani nordic walking. Dojde i na zajímavé hry, kvízy a kouzelnické představení. Všechny detaily najdete zde. Od 22.00 pak můžete sledovat například dronové show a ohňostroje Ignis Brunensis na přehradě.

Nevynechejte ani Dopravní nostalgii pořádanou Dopravním podnikem města Brna. V sobotu od 10 hodin uvidíte historické tramvaje i autobusy na náměstí Svobody, staré trolejbusy pak v ulici Brandlova. Následně část vozidel zamíří do vozovny Slatina, kde se od 12 do 17 hodin koná den otevřených dveří. Navečer vyrazí také historická tramvaj ze dřeva, neděle pak přinese třeba okružní jízdy koněspřežnou tramvají. Kompletní informace se dozvíte na webu.

Do neděle ještě stihnete navštívit mezinárodní cirkusový festival Freš manéž v lužáneckém centru Legato. Během něj předvedou své umění artisté z Česka, Slovenska a Německa. Přijďte i na Mezinárodní výstavu koček na Vinohradech, kde se potkáte s chovateli, uvidíte rozmanitá plemena nebo výstavu kreseb malých pacientů z Dětské nemocnice. Posledním dnem týdne se uzavře také žesťový festival Brno Brass Fest a sportovní park na Riviéře, při němž si vedle plavání vyzkoušíte až 10 dalších disciplín. Jejich výčet naleznete zde.

Další články z rubriky