Festivalová sobota i jarní bazárek. Mrkněte, co si připravil víkend - Tiskový servis

Festivalová sobota i jarní bazárek. Mrkněte, co si připravil víkend

Jaro je v plném proudu a s ním přibývají i zajímavé akce. Dopřejte si o víkendu sérii kulturních zážitků či festival jídla na Špilberku. Nevynechejte však ani poznávání vesmíru, bazárek v kavárně či zahájení baseballové sezony.

Předchozí ročník festivalu FAUN. Foto: FAUN FESTIVAL
Předchozí ročník festivalu FAUN. Foto: FAUN FESTIVAL

Pátek se nese ve znamení Mezinárodního dne kosmonautiky, jemuž se věnuje výstava Space Mission. Čekají na vás komentované prohlídky, během nichž se děti i dospělí dozví mnoho zajímavého o cestách člověka do vesmíru. Expozici navštivte v pavilonu C brněnského výstaviště až do 19 hodin.

Koná se druhý ročník hudebního festivalu FAUN, který nabídne pestrou paletu žánrů včetně nevšedních experimentálních pokusů. Dorazte na akci od pátečních 18 hodin do Domu umění a v sobotu již od 17 hodin do Husy na provázku. Muzika vás pohltí také při sobotním koncertu zpěvačky Samary Joy od 19.30 hodin v Sono centru, jenž se uskuteční v rámci JazzFestBrno.

Další kulturní náplň obstará vernisáž básnické sbírky legendy českého a slovenského divadla Jána Sedala. Akci hostí v sobotu od 17.30 prostory HaDivadla, vstup je volný. Ve stejný den si nenechte ujít ani Food Day Festival na Špilberku, kde poznáte tradiční pokrmy z celého světa a zkusíte své štěstí v různých soutěžích. Začíná se v 10 hodin, všechny detaily dohledáte zde.


Hojná účast na běhu Brněnský půlmaraton. Foto: BehejBrno.com

Pestrou sobotu ještě vylepší Brno Expat Fair. Veletrh odprezentuje, co vše nabízí město lidem ze zahraničí, na koho se mohou obrátit či jaké tu fungují spolky. Akce se v Tržnici Brno na Zelném trhu odehraje od 10 do 22 hodin.

Jarní bazárek se připravuje v Rast coffee Brno na Lesné. Sežeňte pěkné oblečení na jaro i na léto nebo dětské hračky v sobotu mezi 10. a 18. hodinou. Plánuje se také populární Brněnský půlmaraton, který povede okolím i samotným areálem výstaviště. Veškeré podrobnosti včetně odkazu na registraci naleznete zde. Hlavní závod startuje od nedělních 11 hodin.

Fandové baseballu ocení začátek extraligy za účasti brněnských Draků a Hrochů. V sobotu hrají doma Draci od 13 hodin na městském stadionu v Komárově, zatímco v neděli ve stejný čas nastoupí Hroši v Jundrově. Kompletní rozpis kola zjistíte zde.

Další články z rubriky