Festival sportu a zábavy Den na krev míří na Riviéru - Tiskový servis

Festival sportu a zábavy Den na krev míří na Riviéru

  • 18. května 2022
  • 2 minuty čtení

Sobotní odpoledne na Riviéře bude patřit milovníkům sportu a zábavy. Město Brno společně s Masarykovou univerzitou a společností STAREZ-SPORT pro ně 21. května připravilo festival s názvem Den na krev, který má upozornit na význam dárcovství krve. Zájemci se mohou těšit na sportovní turnaje, zábavní program i koncerty. Akce začíná ve 14 hodin a potrvá do pozdního odpoledne. Samotný areál koupaliště se otevře o půl hodiny dříve.

„Již více než dva roky město Brno vede kampaň Darujme krev pro Brno, která je zaměřená na podporu bezpříspěvkového dárcovství krve a krevních složek. V letošním roce v jejím rámci plánujeme uspořádat zajímavé akce – a jednou z nich je festival na Riviéře, který se uskuteční v sobotu 21. května. Lidé si zde mohou zasportovat, odpočinout si, ve spolupráci s transfuzními odděleními fakultních nemocnic v Brně se také dozví zajímavé informace o svém těle. Z přichystaného programu bych vyzdvihl beachvolejbalový turnaj pro dospělé, závod s překážkami pro mladší i starší děti nebo zábavu na paddleboardu,“ uvedl 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík, který nad akcí převzal záštitu společně s rektorem Masarykovy univerzity Martinem Barešem. 

Na beachvolejbalový turnaj se bude moci přihlásit až 24 dvoučlenných týmů. Ty se mohou zaregistrovat zde. Pro nejúspěšnější dvojice budou připraveny odměny, například dárkové poukazy STAREZ-SPORT nebo vouchery na bobovou dráhu. 

Závody s překážkami jsou určeny mladším dětem (6 až 9 let) a starším dětem (9 až 12 let). Obě kategorie budou soutěžit na půlkilometrové trase, na které budou muset předvést svou zdatnost a obratnost. Registrace bude probíhat na Riviéře v den konání festivalu. Na nejrychlejší závodníky také čekají odměny – vstupenky do brněnské hvězdárny, vouchery na bobovou dráhu apod. 

Na Riviéře se ale nebude jen sportovat a soutěžit. Organizátoři pro návštěvníky připravili i zajímavý doprovodný program. „Na své si přijdou děti i dospělí. V areálu koupaliště bude k dispozici skákací hrad, zájemci si mohou vyzkoušet aquazorbing nebo bodyzorbing, rodiče si mohou s dětmi zacvičit jógu, na modelu paže bude probíhat trénink odběru krve. O dobrou náladu se během odpoledne postarají i tři kapely. Nejdříve zahrají Čiperkové, následovat bude kapela Brünnfield a závěr programu bude patřit brněnské hudební legendě – skupině Kamelot,“ doplnil Petr Hladík

Vstup na akci je zdarma. Festival se bude konat za každého počasí. 

Veškeré informace k akci najdete na webových stránkách https://darujmekrev.brno.cz/den-na-krev-2022

O kampani Darujme krev pro Brno se vše dozvíte na webu https://darujmekrev.brno.cz/

Událost na Facebooku: https://www.facebook.com/events/383981673640000

Bc. Filip Poňuchálek
tiskový mluvčí MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz

Další články z rubriky