Přeskočit na obsah

Festival SERIAL KILLER přiblíží tvorbu ve Velké Británii. Radní jej podpořili 2,7 milionu

25. listopadu 2020

O poskytnutí individuální dotace ve výši 2,7 milionu korun pro společnost Telepunk, s. r. o., rozhodli dnes na svém zasedání radní města Brna. Tato částka bude použita na organizaci festivalu televizních a online seriálů SERIAL KILLER v roce 2021.

SERIAL KILLER je první festival TV a online seriálů ve střední a východní Evropě s programem pro profesionály a bohatou nabídkou premiér s účastí mezinárodních delegací a dalším doprovodným programem. Festival se rovněž účastní významných evropských akcí, kde reprezentuje město Brno i cíle festivalu.

„Tématem festivalu pro příští rok je Velká Británie, odkud dorazí hosté z řad špičkových tvůrců, producentů i vysílatelů. Termín příštího ročníku je stanoven od 21. do 26. září,“ přiblížil brněnský náměstek Tomáš Koláčný.

V září 2021 bude navíc otevřen Televizní institut, který bude nabízet českým a slovenským televizím inspirační kurzy a workshopy pro jejich zaměstnance pod vedením významných osobností zahraniční produkce.

„Že je o festival podobného zaměření zájem, dokládá i návštěvnost letošního ročníku SERIAL KILLERu, který byl poznamenán koronavirovou pandemií. I přesto se ho zúčastnilo 300 návštěvníků a asi 150 hostů a novinářů. Online verzi pak navštívilo 42 000 zájemců o seriály a diskuze,“ sdělil radní pro oblast kultury Marek Fišer.

Budoucností festivalu je aktivní rozvíjení televizního trhu a zviditelnění Brna jako progresivní a moderní metropole i celého regionu. O tom, zda bude festival podpořen částkou 2,7 milionu, rozhodnou v prosinci ještě zastupitelé.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.