Přeskočit na obsah

Festival SERIAL KILLER přiblíží tvorbu ve Velké Británii. Radní jej podpořili 2,7 milionu

25. listopadu 2020
O poskytnutí individuální dotace ve výši 2,7 milionu korun pro společnost Telepunk, s. r. o., rozhodli dnes na svém zasedání radní města Brna. Tato částka bude použita na organizaci festivalu televizních a online seriálů SERIAL KILLER v roce 2021.

SERIAL KILLER je první festival TV a online seriálů ve střední a východní Evropě s programem pro profesionály a bohatou nabídkou premiér s účastí mezinárodních delegací a dalším doprovodným programem. Festival se rovněž účastní významných evropských akcí, kde reprezentuje město Brno i cíle festivalu.

„Tématem festivalu pro příští rok je Velká Británie, odkud dorazí hosté z řad špičkových tvůrců, producentů i vysílatelů. Termín příštího ročníku je stanoven od 21. do 26. září,“ přiblížil brněnský náměstek Tomáš Koláčný.

V září 2021 bude navíc otevřen Televizní institut, který bude nabízet českým a slovenským televizím inspirační kurzy a workshopy pro jejich zaměstnance pod vedením významných osobností zahraniční produkce.

„Že je o festival podobného zaměření zájem, dokládá i návštěvnost letošního ročníku SERIAL KILLERu, který byl poznamenán koronavirovou pandemií. I přesto se ho zúčastnilo 300 návštěvníků a asi 150 hostů a novinářů. Online verzi pak navštívilo 42 000 zájemců o seriály a diskuze,“ sdělil radní pro oblast kultury Marek Fišer.

Budoucností festivalu je aktivní rozvíjení televizního trhu a zviditelnění Brna jako progresivní a moderní metropole i celého regionu. O tom, zda bude festival podpořen částkou 2,7 milionu, rozhodnou v prosinci ještě zastupitelé.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Dáme na vás: v úterý se otevře nové sportoviště v Medlánkách

Nejenom obyvatelé Medlánek se mohou těšit na další zrekonstruované místo pro sportování v pěkném prostředí a dobře dostupné lokalitě.

Kultura zná svoje priority na roky 2023–2025. Druhý akční plán ještě musí schválit zastupitelé

Proces připomínkování a projednávání Akčního plánu Strategie kultury a kreativních odvětví města Brna na roky 2023–2025 dnes fakticky ukončila Rada města Brna, zbývá schválení zastupitelstvem.

Na prvňáčky bude v září ve třídách opět čekat dárkový balíček od Brna

Kvalitní pastelky, vodovky nebo sešit do školy, ale taky volnočasová hra Double, bonbony nebo tetovačka – to všechno udělá radost malým školákům a školačkám, kteří v září zahájí svou základoškolskou éru. Tisíce dárkových balíčků město spolu s Teplárnami rozdává už popáté. Radní dnes schválili firmu, která sety pro město připraví na míru.

Město stále ulehčuje spojení s vídeňským letištěm

Od prosince loňského roku město Brno zajišťuje přímé vlakové spojení s vídeňským letištěm. Pro větší pohodlí cestujících také od února nabízí zvýhodněné parkování na P+R v Líšni, ze kterého zájemce zdarma odveze vůz dopravního podniku na vlakové nádraží. Služba bude pokračovat i nadále.