Festival Serial Killer nabídne kromě tvorby i zírání na Lynche - Tiskový servis

Festival Serial Killer nabídne kromě tvorby i zírání na Lynche

  • 25. dubna 2018
  • 2 minuty čtení

(gak) - Krev, pot a slzy na plátně a velkou party s českými i zahraničními celebritami mimo plátno – to slibuje první festival TV a online seriálové tvorby ve střední a východní Evropě Serial Killer. Ten se uskuteční od 2. do 5. května v Brně.

Mezinárodní soutěžní přehlídka zaměřená na TV tvorbu a webové seriály ze střední a východní Evropy představí aktuální trendy televizní produkce. Zaměří se také na Dánsko a především jejich seriály. Město tuto akci podpořilo částkou 3 miliony korun.

„Vytvořit kvalitní velkou pilotní akci s mezinárodní rezonancí, to je asi jedna z nejtěžších věcí, kterou jsem v životě dělala. Mám ale radost, že se zřejmě podaří prolnout odborníky s fanoušky, praktiky s teoretiky, VIP hosty s běžnými návštěvníky a společně budeme sledovat to nejkvalitnější, co lze v současné nové seriálové tvorbě najít,“ konstatuje zakladatelka festivalu, respektovaná filmařka a producentka Kamila Zlatušková.

Čtyřdenní seriálový svátek zahájí exkluzivní premiérová projekce prvních dvou z celkem šesti dílů očekávaného českého seriálu Most! scénáristy Jana Prušinovského (Okresní přebor, Trpaslík).

Světovou premiéru si v Brně odbyde také desetidílné estonské drama Banka. Zážitek jistě nabídne také Gogol: Začátek – třídílná ruská fantasy/horor série vyprávějící životní příběh titulního ruského klasika tak, jak jej neznáte. Kompletní program naleznete na webu.

V závěru festivalu, 5. května, budou v Divadle Bolka Polívky uděleny dvě festivalové ceny – za nejlepší televizní a online seriál ve střední a východní Evropě. Speciální soutěžní sekce pro nezávislé webseriály ze střední a východní Evropy bude mít svůj blok v pátek 4. května. Českou republiku bude reprezentovat Lajna z OBBOD a novinka ze Streamu a Playtvaku.

Na festivalu také proběhne pokus o unikátní rekord: nejdelší řetězové zírání na portrét Davida Lynche. V hotelu Grandezza na Zelném trhu budou významní hosté a akreditovaní návštěvníci festivalu sériově zírat na portrét amerického režiséra Davida Lynche na televizní obrazovce.

Serial Killer poskytne také řadu podnětů všem, které zajímá budoucnost televizní tvorby na tzv. Industry Days v Divadle Husa na provázku, které začínají 3. května a přivítají návštěvníky ze Skandinávie i střední Evropy; studující, profesionály. Hned několik panelů je určeno široké veřejnosti. Program nabídne množství případových studií vzniku, financování a vývoje nedávno uvedených seriálů. Součástí Serial Killeru budou Ozvěny festivalu Academia Film Olomouc 2018 v Hvězdárně a planetáriu Brno. Pro studenty vznikne také KB Killer Point s prezentacemi českých vysokých škol, na kterých je možné „studovat televizi".

Další články z rubriky