Přeskočit na obsah

Festival Serial Killer nabídne kromě tvorby i zírání na Lynche

25. dubna 2018 2 minuty čtení
(gak) - Krev, pot a slzy na plátně a velkou party s českými i zahraničními celebritami mimo plátno – to slibuje první festival TV a online seriálové tvorby ve střední a východní Evropě Serial Killer. Ten se uskuteční od 2. do 5. května v Brně.

Mezinárodní soutěžní přehlídka zaměřená na TV tvorbu a webové seriály ze střední a východní Evropy představí aktuální trendy televizní produkce. Zaměří se také na Dánsko a především jejich seriály. Město tuto akci podpořilo částkou 3 miliony korun.

„Vytvořit kvalitní velkou pilotní akci s mezinárodní rezonancí, to je asi jedna z nejtěžších věcí, kterou jsem v životě dělala. Mám ale radost, že se zřejmě podaří prolnout odborníky s fanoušky, praktiky s teoretiky, VIP hosty s běžnými návštěvníky a společně budeme sledovat to nejkvalitnější, co lze v současné nové seriálové tvorbě najít,“ konstatuje zakladatelka festivalu, respektovaná filmařka a producentka Kamila Zlatušková.

Čtyřdenní seriálový svátek zahájí exkluzivní premiérová projekce prvních dvou z celkem šesti dílů očekávaného českého seriálu Most! scénáristy Jana Prušinovského (Okresní přebor, Trpaslík).

Světovou premiéru si v Brně odbyde také desetidílné estonské drama Banka. Zážitek jistě nabídne také Gogol: Začátek – třídílná ruská fantasy/horor série vyprávějící životní příběh titulního ruského klasika tak, jak jej neznáte. Kompletní program naleznete na webu.

V závěru festivalu, 5. května, budou v Divadle Bolka Polívky uděleny dvě festivalové ceny – za nejlepší televizní a online seriál ve střední a východní Evropě. Speciální soutěžní sekce pro nezávislé webseriály ze střední a východní Evropy bude mít svůj blok v pátek 4. května. Českou republiku bude reprezentovat Lajna z OBBOD a novinka ze Streamu a Playtvaku.

Na festivalu také proběhne pokus o unikátní rekord: nejdelší řetězové zírání na portrét Davida Lynche. V hotelu Grandezza na Zelném trhu budou významní hosté a akreditovaní návštěvníci festivalu sériově zírat na portrét amerického režiséra Davida Lynche na televizní obrazovce.

Serial Killer poskytne také řadu podnětů všem, které zajímá budoucnost televizní tvorby na tzv. Industry Days v Divadle Husa na provázku, které začínají 3. května a přivítají návštěvníky ze Skandinávie i střední Evropy; studující, profesionály. Hned několik panelů je určeno široké veřejnosti. Program nabídne množství případových studií vzniku, financování a vývoje nedávno uvedených seriálů. Součástí Serial Killeru budou Ozvěny festivalu Academia Film Olomouc 2018 v Hvězdárně a planetáriu Brno. Pro studenty vznikne také KB Killer Point s prezentacemi českých vysokých škol, na kterých je možné „studovat televizi".

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.

Oslavy 30. výročí Centra experimentálního divadla
Brněnská hra s experimentem. CED slaví třicetiny

Divadlo je jako umělecká forma jedinečné v nekonečnosti možností svého vyjádření. V Brně máme navíc privilegium – jsme už 30 let svědky, diváky a účastníky velmi aktivního „osahávání hranic“ divadla. A to vše díky Centru experimentálního divadla, známému také pod zkratkou CED.