Přeskočit na obsah

Festival RE:PUBLIKA zve na víkend rodiny s dětmi

31. května 2018 3 minuty čtení
(gak) - Nadcházející víkend bude v Brně patřit rodinám s dětmi. Při příležitosti Mezinárodního dne dětí bude program na Festivalu RE:PUBLIKA věnován nejmenším. Divadlo Radost, koncert Kašpárka v rohlíku a další koncerty, divadla, dětské filmy, hrami nabitý festival Game Access, speciální program hasičů, Technického muzea v Brně i science centra VIDA!

Festival RE:PUBLIKA začal minulý víkend na výstavišti, kde jej za dva dny navštívilo 18 tisíc lidí. Oslavy sta let vzniku Československa potrvají až do 17. června a nakaždý víkend si připravily speciální program. Ten nadcházející nabídne program pro rodiny s dětmi

Tahákem programu je festival pro všechny fanoušky nejen digitálních her Game Access. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet nejnovější hry i virtuální realitu. Na své si přijdou i příznivci deskových her. Deskovky se čím dál tím více prolínají se světem digitálních her, když jsou mnohé převáděny do virtuálního světa. Naopak i některé populární digitální hry se již dočkaly i své deskové podoby. Zahrnuty budou hry všech předních vydavatelů, najdete tu stánky Albi, Blackfire, RexHry, Notre Games nebo Time Slug Studio. Chybět nebudou ale ani populární hry od firmy Mindok.

Pokud vás trápí málo času, navštivte show zábavního vědeckého parku VIDA!, která vám přiblíží, jak lidé v první republice začali přemýšlet o volném čase. Zjistíte, jakými způsoby můžeme měřit čas, a odhalíte, jak funguje káča nebo bicykl.

Také chemici z Vysokého učení technického v Brně slaví 100. výročí vzniku Československa. Chemie není žádná nuda a umí i chutnat – vzkazují. Předvedou laboratorní pomůcky a aparatury, které budou po celou dobu, kdy bude festival otevřený, v plném chodu!

Technické muzeum Brno si připravilo stanoviště s úkoly z oblasti řemesel, vědy a techniky. Na místě bude také vojenská, policejní a hasičská dobová technika. Sedm zastavení, na kterých děti zodpoví otázky, je připraveno také v rámci vědomostní soutěže ‚Po stopách RE:PUBLIKY‘. Začátek hry bude ve stanu vedle infostánku. 

Po celý víkend poběží také program nejen na Festivalové a Divadelní stagi, ale i Kino na výstavišti.

V Re:lax zóně si děti mohou vyzkoušet desítky sportů, vybrané i v historických podobách. Potkat se tam můžou se sportovními legendami. V pátek například s Kateřinou Neumannovou.

Na Festivalové stagi zahrají O5 a Radeček či Midi Lidi. Otevřeny jsou samozřejmě všechny festivalové pavilony. Areál výstaviště se také rozzáří světelnou show od tvůrců SIGNAL festivalu. V pátek i sobotu celkem pět představení od 20:30 vždy po půl hodině. V neděli pak ve 20:30.

Program nejen o víkendech

Festival RE:PUBLIKA nabízí program každý den. V tomto týdnu například Meeting Brno zve na diskuzní fórum Husa klubu moderované Janem Hanákem (29/5), na Mezináboženské a ekumenické setkání Dialog s jinak věřícími (30/5) nebo na Evropa fórum: Čas Re/vize s Pavlem Fischerem a Jean-Lucem Delpeuchem (31/5). Kino na výstavišti promítá Ostře sledované vlaky (30/5) nebo Postřižiny (31/5). Divadlo Feste uvede ve světové premiéře hru Nevěrní (31/5). 

Mohlo by vás dále zajímat

Zdeněk Rotrekl (třetí zleva) při udílení čestného občanství města Brna v roce 1994. Foto: Archiv města Brna
Jména Kapoun a Rotrekl patří do panteonu moravské poezie

Svět přichází o básníky i v červnu – letos si tak připomeneme dva tvůrce, jejichž pozemská pouť právě v tomto čase skončila, ale jejich poetické duše splynuly s duší Brna a Moravy a trvale ji posílily a obohatily. Před 60 lety, 10. června 1963, zemřel básník Karel Kapoun a 9. června to bude deset let, co odešel básník Zdeněk Rotrekl.

Strakapoud jižní. Foto: Lenka Hubáčková
Ptáci v Brně: koho zajímají meruňky a koho rumiště?

Pokud jste si až dosud – stejně jako autorka textu – mysleli, že nejběžnějším ptačím obyvatelem Brna je holub, jste na omylu. Konkrétně holub hřivnáč figuruje až na 10. místě žebříčku, zatímco nejznámější holub domácí se nevejde ani mezi nejčastější tři desítky ptačích druhů. Kdo je předběhl, s jakými druhy ptáků se můžeme ve městě setkat a kde? To v naší fotoreportáži přiblíží ornitolog Jan Sychra z Jihomoravské pobočky České společnosti ornitologické.

Foto: Cottonbro Studio, Pexels
Město kreativcům zaslíbené. Jak a proč je Brno podporuje?

Představte si, že se ocitnete v AZ kvízu a začnete obligátním K. „Jaké slovo souhrnně označuje profese typu návrhář nábytku, grafik, spisovatel a filmař?“ zeptá se moderátor Aleš Zbořil. Hrozí, že zaváháte hned u první otázky? Pak čtěte dál. Brno je totiž v podpoře KREATIVCŮ v České republice průkopníkem, a tak by byla škoda, kdybyste se právě kvůli tomuto pojmu neprobojovali až k bankomatu.

Vladimíra Blažková. Foto: Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje
Vladimíra Blažková: Člověk musí mít z koní respekt

Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu. Své o tom ví také Vladimíra Blažková, která to od dětské lásky ke koním dotáhla až na Mezinárodní policejní mistrovství České republiky v jízdě na koni. V kariéře ji nezastavil ani vážný úraz páteře, který utrpěla nijak překvapivě po pádu z koně. V rámci zmíněného turnaje, který již dvakrát vyhrála, se letos po třech letech představí brněnským fanouškům 10. června na Panské líše.

Nejnovější články

Ať je klima v Brně prima
Ekologie, poklad a divadlo v zoo? Ať je klima v Brně prima

Oslavy Mezinárodního dne životního prostředí vyvrcholí v pátek 9. června v Zoo Brno. Zábavný den rámuje soutěž Ať je klima v Brně prima. Dozvíte se zajímavosti o ekologii a životním prostředí a připraven je také bohatý program pro nejmenší.

Paleta dat, která najdete v letošním vydání Brno v číslech, je skutečně pestrobarevná. Zdroj: MMB
Tři sta slunečných dnů, šest set požárů, čtyři tisíce dětí. Jaká čísla definují Brno 2022?

Méně rozvodů, ale i méně dětí. Více slunečných dnů, více požárů, méně srážek. Nejen tyto závěry, ale hlavně přesná data přináší zpráva Brno v číslech, každoročně vydávaný souhrn dostupný na webu data.brno.cz. Kromě zajímavých infografik ale městští dataři mají ještě jedno eso v rukávu, díky kterému se lidé dozví víc o svém městě – šifrovací hru.

Veletrh prorodinných a seniorských organizací
Sraz v úterý u Jošta. Zveme všechny na Veletrh prorodinných a seniorských organizací

Vrchol Brněnských dní pro rodinu proběhne v úterý 13. června. Na Veletrhu prorodinných a seniorských organizací se seznámíte s činností společností působících v Brně v těchto odvětvích. Akci si užije díky bohatému doprovodnému programu celá rodina.

Zdeněk Rotrekl (třetí zleva) při udílení čestného občanství města Brna v roce 1994. Foto: Archiv města Brna
Jména Kapoun a Rotrekl patří do panteonu moravské poezie

Svět přichází o básníky i v červnu – letos si tak připomeneme dva tvůrce, jejichž pozemská pouť právě v tomto čase skončila, ale jejich poetické duše splynuly s duší Brna a Moravy a trvale ji posílily a obohatily. Před 60 lety, 10. června 1963, zemřel básník Karel Kapoun a 9. června to bude deset let, co odešel básník Zdeněk Rotrekl.