Přeskočit na obsah

Festival RE:PUBLIKA zve na víkend rodiny s dětmi

31. května 2018 3 minuty čtení
(gak) - Nadcházející víkend bude v Brně patřit rodinám s dětmi. Při příležitosti Mezinárodního dne dětí bude program na Festivalu RE:PUBLIKA věnován nejmenším. Divadlo Radost, koncert Kašpárka v rohlíku a další koncerty, divadla, dětské filmy, hrami nabitý festival Game Access, speciální program hasičů, Technického muzea v Brně i science centra VIDA!

Festival RE:PUBLIKA začal minulý víkend na výstavišti, kde jej za dva dny navštívilo 18 tisíc lidí. Oslavy sta let vzniku Československa potrvají až do 17. června a nakaždý víkend si připravily speciální program. Ten nadcházející nabídne program pro rodiny s dětmi

Tahákem programu je festival pro všechny fanoušky nejen digitálních her Game Access. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet nejnovější hry i virtuální realitu. Na své si přijdou i příznivci deskových her. Deskovky se čím dál tím více prolínají se světem digitálních her, když jsou mnohé převáděny do virtuálního světa. Naopak i některé populární digitální hry se již dočkaly i své deskové podoby. Zahrnuty budou hry všech předních vydavatelů, najdete tu stánky Albi, Blackfire, RexHry, Notre Games nebo Time Slug Studio. Chybět nebudou ale ani populární hry od firmy Mindok.

Pokud vás trápí málo času, navštivte show zábavního vědeckého parku VIDA!, která vám přiblíží, jak lidé v první republice začali přemýšlet o volném čase. Zjistíte, jakými způsoby můžeme měřit čas, a odhalíte, jak funguje káča nebo bicykl.

Také chemici z Vysokého učení technického v Brně slaví 100. výročí vzniku Československa. Chemie není žádná nuda a umí i chutnat – vzkazují. Předvedou laboratorní pomůcky a aparatury, které budou po celou dobu, kdy bude festival otevřený, v plném chodu!

Technické muzeum Brno si připravilo stanoviště s úkoly z oblasti řemesel, vědy a techniky. Na místě bude také vojenská, policejní a hasičská dobová technika. Sedm zastavení, na kterých děti zodpoví otázky, je připraveno také v rámci vědomostní soutěže ‚Po stopách RE:PUBLIKY‘. Začátek hry bude ve stanu vedle infostánku. 

Po celý víkend poběží také program nejen na Festivalové a Divadelní stagi, ale i Kino na výstavišti.

V Re:lax zóně si děti mohou vyzkoušet desítky sportů, vybrané i v historických podobách. Potkat se tam můžou se sportovními legendami. V pátek například s Kateřinou Neumannovou.

Na Festivalové stagi zahrají O5 a Radeček či Midi Lidi. Otevřeny jsou samozřejmě všechny festivalové pavilony. Areál výstaviště se také rozzáří světelnou show od tvůrců SIGNAL festivalu. V pátek i sobotu celkem pět představení od 20:30 vždy po půl hodině. V neděli pak ve 20:30.

Program nejen o víkendech

Festival RE:PUBLIKA nabízí program každý den. V tomto týdnu například Meeting Brno zve na diskuzní fórum Husa klubu moderované Janem Hanákem (29/5), na Mezináboženské a ekumenické setkání Dialog s jinak věřícími (30/5) nebo na Evropa fórum: Čas Re/vize s Pavlem Fischerem a Jean-Lucem Delpeuchem (31/5). Kino na výstavišti promítá Ostře sledované vlaky (30/5) nebo Postřižiny (31/5). Divadlo Feste uvede ve světové premiéře hru Nevěrní (31/5). 

Mohlo by vás dále zajímat

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Budova hlavního nádraží v Brně
Den architektury ukazuje Brno v mnoha kontextech

Nebourej, transformuj! je motto letošního Dne architektury, který se koná od 30. září do 6. října. Na programu je opět mnoho procházek, výstav a workshopů, díky nimž poznáte tvář Brna z jiné strany. Očím veřejnosti se otevřou prostory standardně nepřístupné. Souběžně s Dnem architektury probíhá v kině Art festival Film a architektura.

Zdena Zábranská; foto: MMB
Zemřela básnířka Zdena Zábranská

Ve středu 21. září se uzavřel život Zdeny Zábranské. Výrazná autorka současné české poezie, dlouholetá redaktorka brněnského nakladatelství Blok a nositelka Ceny města Brna zemřela ve věku 82 let.

Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo k volbám 41,9 % oprávněných voličů. Foto: Z. Kolařík
Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo ke komunálním volbám 41,9 % oprávněných voličů

V průběhu pátku a soboty lidé po celé České republice volili své zástupce do vedení měst a obcí. V Brně přišlo do 352 volebních místností odevzdat svůj hlas 41,9 % oprávněných voličů. Ve dvou obvodech Brňané také vybírali nové senátory či senátorky. V těchto volbách se rozhodlo podpořit některého z kandidátů 44,78 % voličů.

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.