Přeskočit na obsah

Festival „Ochutnej svět“ naservíruje mořského ježka i hada

25. dubna 2018 3 minuty čtení
(ral) – O víkendu se už potřetí na Malé Americe sejdou gastro specialisté z celého světa. Od sobotních 11 hodin budou návštěvníkům připravovat oblíbené delikatesy jako vafle nebo burgery, odvážnější mohou okusit exotické pokrmy včetně hmyzu.

S rostoucími teplotami a delšími dny přichází éra festivalů. Kromě hudebních a divadelních mají v Brně velkou oblibu i ty gastronomické. „Před třemi lety, když jsme s Ochutnej svět začínali, tu ještě byla atmosféra úplně jiná a foodfestival jsme vnímali jako něco, co tu chybí. Zároveň jsme chtěli vytvořit událost, která na jedné straně podpoří regionální podnikatele, a na straně druhé sem pozve identické producenty z různých kontinentů a tím propojí i různé kultury,“ přibližuje ideu akce její iniciátorka Dana Drásalová.

Cílová skupina: 0–99 let

Letošní ročník nabídne více než padesát stánků a foodtrucků s ochutnávkami exotických i lokálních laskomin, speciální festivalové drinky nebo dokonce setkání s aktuálně nejsledovanější foodblogerkou a kuchařkou Kamu. Na návštěvníky čeká ve srovnání s předchozími ročníky i několik výrazných novinek. Vedle celodenního programu na pódiu, který zahrnuje především různé cooking show, je to tematický program pro děti. „Děti snědí pohár a už by šly domů,“ směje se Drásalová. „Proto jsme pro ně připravili spoustu aktivit od tradičního malování na obličej, šifrovaček a divadel až po lekce vaření,“ vysvětluje.

Dětská je i jedna z tváří festivalu, desetiletý Brňák Honzík. Chlapec se silným ADHD syndromem a těžkou rodinnou situací, ke kterému poputuje část výtěžku z prodeje vstupenek, předvede v neděli cooking show s prezidentem českého Culinary Clubu Petrem Ervinem Kováčem. Na pódiu spolu připraví chřestýše.

Velkým lákadlem bude setkání s Kamilou Rundusovou alias Kamu, proslulou foodblogerkou a autorkou Nejbarevnější kuchařky. V sobotu v poledne se s ní mohou návštěvníci setkat osobně při autogramiádě, ve čtyři hodiny odpoledne předvede své kuchařské umění i na pódiu. „Ochutnej svět bude jediným festivalem, který Kamu letos navštíví,“ podotýká Drásalová.

Celý svět bez letenek a pasů

Pestrá nabídka jídel zahrnuje například francouzskou, španělskou, maďarskou, ruskou, mexickou, thajskou či vietnamskou kuchyni. „Oproti loňsku nám přibyla třeba filipínská kuchyně, velkým překvapením je pro mě kuchyně severská. Celkově jsem přesvědčená, že letos máme nejzajímavější producenty na moravské foodfestivalové scéně. V programu máme hodně lidí, kteří na Moravě ještě nikdy nebyli. Chtěli jsme vybrat trendy věci, dát prostor novým tvářím,“ doplňuje Drásalová.

Ochutnat svět můžete na Malé Americe v sobotu od 11 do 20, v neděli od 11 do 19. Jednodenní vstupenka vyjde v předprodeji na 100 Kč, děti od 3 do 15 let platí 50. Vstupenky budou samozřejmě dostupné i na místě. Více informací naleznete na facebookových stránkách akce.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.

Oslavy 30. výročí Centra experimentálního divadla
Brněnská hra s experimentem. CED slaví třicetiny

Divadlo je jako umělecká forma jedinečné v nekonečnosti možností svého vyjádření. V Brně máme navíc privilegium – jsme už 30 let svědky, diváky a účastníky velmi aktivního „osahávání hranic“ divadla. A to vše díky Centru experimentálního divadla, známému také pod zkratkou CED.

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Zelená střecha v brněnských Bohunicích
O ekologické dotace můžete požádat až do konce října

Neváhejte, ještě letos stihnete podat žádost o ekodotace. Všech pět výzev: Zeleň střechám, Nachytej dešťovku, Vnitroblok, Nábřežít a Ekovýuka je otevřeno do konce října. Ekologická řešení tak můžete aplikovat přímo na své bydlení, zahradu nebo můžete oživit vnitroblok, nachystat ekologický program či kulturně obohatit nábřeží brněnských řek.