Přeskočit na obsah

Festival Life! se letos zaměří i na rodiny s dětmi

03. listopadu 2021

Po roční přestávce se na brněnské výstaviště vrací Life! – festival sportu, tance a zábavy. Ani v letošním roce nebude v programu chybět expozice města Brna a Jihomoravského kraje v tzv. Family Hall. Radní doporučili zastupitelům, aby schválili dotaci ve výši 1,65 milionu Kč, a to na realizaci této části programu festivalu.

„Festival Life! neodmyslitelně patří do kalendáře brněnských veletrhů. Na své si na něm přijdou sportovní nadšenci, vyznavači netradičních sportů nebo tanečníci. V letošním roce budou moci zájemci navštívit i Family Hall, tedy prostor určený primárně pro rodiny s dětmi. Rádi bychom jej podpořili částkou 1,65 milionu Kč. Jak se ukázalo například na Olympijském festivalu, tento typ akcí je mezi Brňany oblíbený a vyhledávaný,“ uvedla primátorka Markéta Vaňková.

Akce se uskuteční od 26. do 28. listopadu. Její součástí budou sekce SPORT Life!, DANCE Life!, IN-JOY Life! a BIKE Life! „V části Family Hall bych rád vyzdvihl činnost brněnských sportovních klubů, které budou na místě zajišťovat jednotlivá sportoviště. Každý si tak může vyzkoušet ze tří desítek sportů, od těch tradičních, jako fotbal, hokej, basketbal nebo volejbal, až po ty méně rozšířené, jako ragby, šerm nebo frisbee. Novinkou letošního roku je, že bude Family Hall umístěn do pavilonu P, a to společně s BIKE Life! a lezeckou stěnou,“ doplnil 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

V rámci Family Hall se bude opět prezentovat město Brno společně s Jihomoravským krajem. Stejně jako v minulosti budou na festival pozvány i brněnské školy. „První festivalový den, tedy v pátek 26. listopadu, bude program určen převážně pro školy. Žáci si budou moci vyzkoušet různé sporty a užít si aktivní den. V sobotu a v neděli bude program orientovaný na širokou veřejnost. Připraveny budou nafukovací atrakce, dovednostní testy a doprovodný program. Ten nabídne řadu besed se známými sportovci, workshopy a taneční či jiná vystoupení na pódiu,“ upřesnil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Brněnské výstaviště po nucené přestávce znovu ožívá, což oceňuje i radní a místopředseda představenstva společnosti Veletrhy Brno Petr Kratochvíl: „Jsem velmi rád, že se na brněnské výstaviště vrací život. Po strojírenském veletrhu tu máme další významnou a oblíbenou akci – Festival Life! Ten nám ukazuje další možnosti a formáty, jakými se dají prostory výstaviště využít. Za zmínku stojí například Mistrovství České republiky 2021 v hraní počítačových a mobilních her, které se v rámci festivalu uskuteční.“

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.