Přeskočit na obsah

Festival Life! se letos zaměří i na rodiny s dětmi

03. listopadu 2021

Po roční přestávce se na brněnské výstaviště vrací Life! – festival sportu, tance a zábavy. Ani v letošním roce nebude v programu chybět expozice města Brna a Jihomoravského kraje v tzv. Family Hall. Radní doporučili zastupitelům, aby schválili dotaci ve výši 1,65 milionu Kč, a to na realizaci této části programu festivalu.

„Festival Life! neodmyslitelně patří do kalendáře brněnských veletrhů. Na své si na něm přijdou sportovní nadšenci, vyznavači netradičních sportů nebo tanečníci. V letošním roce budou moci zájemci navštívit i Family Hall, tedy prostor určený primárně pro rodiny s dětmi. Rádi bychom jej podpořili částkou 1,65 milionu Kč. Jak se ukázalo například na Olympijském festivalu, tento typ akcí je mezi Brňany oblíbený a vyhledávaný,“ uvedla primátorka Markéta Vaňková.

Akce se uskuteční od 26. do 28. listopadu. Její součástí budou sekce SPORT Life!, DANCE Life!, IN-JOY Life! a BIKE Life! „V části Family Hall bych rád vyzdvihl činnost brněnských sportovních klubů, které budou na místě zajišťovat jednotlivá sportoviště. Každý si tak může vyzkoušet ze tří desítek sportů, od těch tradičních, jako fotbal, hokej, basketbal nebo volejbal, až po ty méně rozšířené, jako ragby, šerm nebo frisbee. Novinkou letošního roku je, že bude Family Hall umístěn do pavilonu P, a to společně s BIKE Life! a lezeckou stěnou,“ doplnil 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

V rámci Family Hall se bude opět prezentovat město Brno společně s Jihomoravským krajem. Stejně jako v minulosti budou na festival pozvány i brněnské školy. „První festivalový den, tedy v pátek 26. listopadu, bude program určen převážně pro školy. Žáci si budou moci vyzkoušet různé sporty a užít si aktivní den. V sobotu a v neděli bude program orientovaný na širokou veřejnost. Připraveny budou nafukovací atrakce, dovednostní testy a doprovodný program. Ten nabídne řadu besed se známými sportovci, workshopy a taneční či jiná vystoupení na pódiu,“ upřesnil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Brněnské výstaviště po nucené přestávce znovu ožívá, což oceňuje i radní a místopředseda představenstva společnosti Veletrhy Brno Petr Kratochvíl: „Jsem velmi rád, že se na brněnské výstaviště vrací život. Po strojírenském veletrhu tu máme další významnou a oblíbenou akci – Festival Life! Ten nám ukazuje další možnosti a formáty, jakými se dají prostory výstaviště využít. Za zmínku stojí například Mistrovství České republiky 2021 v hraní počítačových a mobilních her, které se v rámci festivalu uskuteční.“

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz Nejnovější tiskové zprávy

Želvuška i další oku neviditelní hrdinové zvou do světa elektronové mikroskopie

Exkurze do technologických provozů, speciální akce ve VIDA! science centru nebo v Technickém muzeu v Brně, výstavy uvnitř i venku – to vše přinesou Dny elektronové mikroskopie. Brno se i letos touto akcí, organizačně zaštiťovanou hvězdárnou, hlásí ke svému zlatému vývoznímu artiklu, letos ve znamení neviditelných hrdinů, kteří jsou všude kolem nás nebo přímo v našem těle. Zachraňují planetu, brání naši imunitu nebo sami dokážou přežít v extrémních podmínkách. Blíže prozkoumat je můžeme právě díky elektronovým mikroskopům. Vstoupit do mikrovesmíru obývaného fantastickými stvořeními zájemci můžou od 20. do 26. března.

Slavnostní zahájení dalšího projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás v Řečkovicích

Ve čtvrtek 9. března 2023 proběhlo slavnostní poklepání základního kamene stavby projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás, a to Řečkovického HRáje. Setkání se zúčastnil radní Filip Chvátal, starosta městské části Brno – Řečkovice a Mokrá Hora Marek Viskot, navrhovatelka projektu Eva Matoušková a zástupci realizační firmy.

Nejčastěji chodím do knihovny a na nejlepší úrovni jsou v Brně divadla. Lidé v průzkumu hodnotili brněnskou kulturu

Čtyři z pěti Brňanů jsou s kulturou ve městě spokojeni a myslí si, že alespoň v jedné oblasti Brno vyniká nad jinými městy. Nadpoloviční většina za ní tedy jinam ani nevyjíždí. Na druhou stranu je tu nevyužitý potenciál v oblasti hudby a také muzeí a galerií a měl by být konečně dostaven nový sál pro filharmonii. I to jsou některé ze závěrů průzkumu kulturních potřeb Brňanů, který si město nechalo zpracovat na reprezentativním vzorku 1111 lidí.

Tři největší česká města Praha, Brno, Ostrava a Moravskoslezský kraj se prezentují na veletrhu MIPIM ve Francii

Ve společné expozici s názvem Czech Cities & Regions se na prestižním mezinárodním veletrhu investičních příležitostí MIPIM ve francouzském Cannes letos představí město Ostrava spolu s Moravskoslezským krajem, Prahou a Brnem. Veletrh se uskuteční ve dnech 14. až 17. března 2023. Zahraniční investory a developery seznámí s pestrou nabídkou možností investic jak na svém jádrovém území, tak i na městských pozemcích v průmyslové zóně Mošnov.