Přeskočit na obsah

Festival Divadelní svět Brno odhalí křehkost lidské svobody

22. února 2018 2 minuty čtení
(java) – Letošní ročník festivalu Divadelní svět Brno proběhne od 24. do 28. května. Během pěti dní se na brněnských scénách představí divadelní soubory z Česka, Polska, Slovinska, Srbska, Holandska, Slovenska či Spojených států amerických. Tématem devátého ročníku festivalu Divadelní svět Brno je Svoboda?!

Již tradičně se festivalu zúčastní Slovenské národní divadlo se svojí inscenací Elity, kterou speciálně pro toto divadlo napsal český režisér Jiří Havelka. „Představení Elity je výjimečné tím, že je odvážné v pohledu na minulost a momenty, kdy se lámou ledy. Ukazuje, jak prochází dějiny našeho bývalého státu jedním estébáckým bytem a jak se tento byt a lidé, kteří ho obývají, postupně mění s dobou. Představení slibuje i výrazné herecké hvězdy, jakými jsou Emília Vášáryová, Emil Horváth nebo Táňa Pauhofová,“ přiblížila dramaturgyně Národního divadla Brno Lucie Němečková.

Lákadlem festivalu bude nejnovější inscenace Divadla bratří Formanů Deadtown. V originální westernové vesničce se odehraje napínavý příběh plný iluzí i technických zázraků. „Speciálně pro toto představení se postaví westernový baráček. Nyní řešíme, které z vytipovaných míst bude Divadlu bratří Formanů lépe vyhovovat,“ doplnil ředitel festivalu Divadelní svět Brno Martin Glaser.

Nově se k pořadatelům festivalu připojilo Divadlo Polárka. „Pro úplně nejmladší diváky ve věkové kategorii 0+ přivezeme Batosnění souboru Damúza nebo Batolárium slovenského Bábkového divadla na Rázcestí. U rodinných představení jsme měli snahu, aby byly zastoupeny progresivnější proudy, což splňuje divadlo Minor a jeho nová inscenace Koukej, svět!,“ vypíchl umělecký šéf Divadla Polárka Jan Cimr.

Program ještě není konečný. „Stále jednáme s některými produkcemi. Je možné, že některé tituly průběžně dosadíme do programu,“ doplnil Martin Glaser. Podrobné informace najdete na webových stránkách www.divadelnisvet.cz, kde je uveřejněn i kompletní program. Aktuální informace jsou také na facebook/divadelnisvet.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.