Festival Divadelní svět Brno odhalí křehkost lidské svobody

  • 22. února 2018
  • 2 minuty čtení
(java) – Letošní ročník festivalu Divadelní svět Brno proběhne od 24. do 28. května. Během pěti dní se na brněnských scénách představí divadelní soubory z Česka, Polska, Slovinska, Srbska, Holandska, Slovenska či Spojených států amerických. Tématem devátého ročníku festivalu Divadelní svět Brno je Svoboda?!

Již tradičně se festivalu zúčastní Slovenské národní divadlo se svojí inscenací Elity, kterou speciálně pro toto divadlo napsal český režisér Jiří Havelka. „Představení Elity je výjimečné tím, že je odvážné v pohledu na minulost a momenty, kdy se lámou ledy. Ukazuje, jak prochází dějiny našeho bývalého státu jedním estébáckým bytem a jak se tento byt a lidé, kteří ho obývají, postupně mění s dobou. Představení slibuje i výrazné herecké hvězdy, jakými jsou Emília Vášáryová, Emil Horváth nebo Táňa Pauhofová,“ přiblížila dramaturgyně Národního divadla Brno Lucie Němečková.

Lákadlem festivalu bude nejnovější inscenace Divadla bratří Formanů Deadtown. V originální westernové vesničce se odehraje napínavý příběh plný iluzí i technických zázraků. „Speciálně pro toto představení se postaví westernový baráček. Nyní řešíme, které z vytipovaných míst bude Divadlu bratří Formanů lépe vyhovovat,“ doplnil ředitel festivalu Divadelní svět Brno Martin Glaser.

Nově se k pořadatelům festivalu připojilo Divadlo Polárka. „Pro úplně nejmladší diváky ve věkové kategorii 0+ přivezeme Batosnění souboru Damúza nebo Batolárium slovenského Bábkového divadla na Rázcestí. U rodinných představení jsme měli snahu, aby byly zastoupeny progresivnější proudy, což splňuje divadlo Minor a jeho nová inscenace Koukej, svět!,“ vypíchl umělecký šéf Divadla Polárka Jan Cimr.

Program ještě není konečný. „Stále jednáme s některými produkcemi. Je možné, že některé tituly průběžně dosadíme do programu,“ doplnil Martin Glaser. Podrobné informace najdete na webových stránkách www.divadelnisvet.cz, kde je uveřejněn i kompletní program. Aktuální informace jsou také na facebook/divadelnisvet.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít