Fanoušci přivítají mistry na Zelném trhu

  • 21. dubna 2017
  • 2 minuty čtení
(ik) – Nejvíce navštívenou akcí tohoto víkendu nepochybně bude vrchol oslav dvanáctého titulu Komety. Hráči i fanoušci budou společně slavit zítra (v sobotu) od tří hodin odpoledne na Zelném trhu.

Na Zelném trhu, kde se bude slavit zlatá Kometa sledovali lidé na velkoplošných obrazovkách finálové zápasy nejvyšší hokejové soutěže, týmů Brna a Liberce. Na programu je velkolepý příjezd hokejových mistrů, autogramiáda, vystoupení skupin a sólistů.

V sobotu budou na pořadu i oslavy Dne Země aneb Bez půdy to nepůjde. Začnou v 10 hodin v parku na Kraví hoře. Pro dětské návštěvníky je určena spousta zábavných a poznávacích her, pokusů a tvořivých dílen a pro dospělé ekotrh, přednášky, diskuze, workshopy a projekce filmů.

Z parku na Moravském náměstí vyrazí v sobotu ve 13 hodin účastníci Pochodu za vědu. Budou pokračovat přes centrum města a skončí na Kraví hoře, kde se připojí k oslavám Dne Země. Pochod v Brně organizuje Markus Derrenhofer, vědec a projektový manažer v oboru biotechnologie a biomedicíny.

Desátý ročník jízd bruslařů a kolobkářů začne v sobotu v 15.30 na rohu ulic Špitálka a Podnásepní.  „Letos při desátém ročníku se nám může přihlásit každý, kdo má něco společného s desítkou. Deset let, deset kilo, desátou manželku… Nejvtipnější desítkáře odměníme,“ uvedl Radomil Dojiva, spoluorganizátor akce. Jízdy budou pokračovat během celého roku. 

Akce k zahájení cyklistické sezony v Brně je na pořadu v sobotu od 10 do 16 hodin v počítačové učebně ZŠ Pastviny v Komíně a na přilehlém dopravním hřišti. Je určena pro děti 1. až 6. tříd a jejím smyslem je předcházení dopravním nehodám. Děti si mohou vyzkoušet počítačové programy s dopravní tématikou, testovat dopravní předpisy i jízdu na kolech po dopravním hřišti.

V sobotu začnou před polednem odborníci instalovat středověké beranidlo na jižní terase Špilberku. Jedná se o repliku, která v dávných dobách sloužila k zarážení pilot do podlaží. Beranidlo bude pozvánkou na hlavní letošní výstavu hradu. Bude mít název Stavba jako Brno a potrvá od června do konce roku.

Ode dneška do neděle se koná na Masarykově okruhu motocyklová Jarní cena Brna. Letos se po dvaceti letech se představí v ostrém závodu i posádky sidecar.

Nenechte si ujít