Přeskočit na obsah

Fanoušci přivítají mistry na Zelném trhu

21. dubna 2017 2 minuty čtení
(ik) – Nejvíce navštívenou akcí tohoto víkendu nepochybně bude vrchol oslav dvanáctého titulu Komety. Hráči i fanoušci budou společně slavit zítra (v sobotu) od tří hodin odpoledne na Zelném trhu.

Na Zelném trhu, kde se bude slavit zlatá Kometa sledovali lidé na velkoplošných obrazovkách finálové zápasy nejvyšší hokejové soutěže, týmů Brna a Liberce. Na programu je velkolepý příjezd hokejových mistrů, autogramiáda, vystoupení skupin a sólistů.

V sobotu budou na pořadu i oslavy Dne Země aneb Bez půdy to nepůjde. Začnou v 10 hodin v parku na Kraví hoře. Pro dětské návštěvníky je určena spousta zábavných a poznávacích her, pokusů a tvořivých dílen a pro dospělé ekotrh, přednášky, diskuze, workshopy a projekce filmů.

Z parku na Moravském náměstí vyrazí v sobotu ve 13 hodin účastníci Pochodu za vědu. Budou pokračovat přes centrum města a skončí na Kraví hoře, kde se připojí k oslavám Dne Země. Pochod v Brně organizuje Markus Derrenhofer, vědec a projektový manažer v oboru biotechnologie a biomedicíny.

Desátý ročník jízd bruslařů a kolobkářů začne v sobotu v 15.30 na rohu ulic Špitálka a Podnásepní.  „Letos při desátém ročníku se nám může přihlásit každý, kdo má něco společného s desítkou. Deset let, deset kilo, desátou manželku… Nejvtipnější desítkáře odměníme,“ uvedl Radomil Dojiva, spoluorganizátor akce. Jízdy budou pokračovat během celého roku. 

Akce k zahájení cyklistické sezony v Brně je na pořadu v sobotu od 10 do 16 hodin v počítačové učebně ZŠ Pastviny v Komíně a na přilehlém dopravním hřišti. Je určena pro děti 1. až 6. tříd a jejím smyslem je předcházení dopravním nehodám. Děti si mohou vyzkoušet počítačové programy s dopravní tématikou, testovat dopravní předpisy i jízdu na kolech po dopravním hřišti.

V sobotu začnou před polednem odborníci instalovat středověké beranidlo na jižní terase Špilberku. Jedná se o repliku, která v dávných dobách sloužila k zarážení pilot do podlaží. Beranidlo bude pozvánkou na hlavní letošní výstavu hradu. Bude mít název Stavba jako Brno a potrvá od června do konce roku.

Ode dneška do neděle se koná na Masarykově okruhu motocyklová Jarní cena Brna. Letos se po dvaceti letech se představí v ostrém závodu i posádky sidecar.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.

Oslavy 30. výročí Centra experimentálního divadla
Brněnská hra s experimentem. CED slaví třicetiny

Divadlo je jako umělecká forma jedinečné v nekonečnosti možností svého vyjádření. V Brně máme navíc privilegium – jsme už 30 let svědky, diváky a účastníky velmi aktivního „osahávání hranic“ divadla. A to vše díky Centru experimentálního divadla, známému také pod zkratkou CED.

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.