Fanoušci déšť nevnímali. Fascinovala je Abrahamova jízda - Tiskový servis

Fanoušci déšť nevnímali. Fascinovala je Abrahamova jízda

• 07. srpna 2017
  • 2 minuty čtení

(gak) - Ani rozmary počasí neodradily o víkendu fanoušky motocyklového sportu od návštěvy Grand Prix České republiky 2017. Na Masarykově okruhu tak byli svědky atraktivních závodů, v nichž startovali i čeští jezdci. Piloti královské kubatury navíc v Brně zůstali, aby na okruhu otestovali své stroje před dalšími závody. Testování je zdarma přístupné o pro veřejnost.

Letošní závody sledovalo téměř 194 tisíc diváků. „Jsem moc rád, že i přes nevyzpytatelné počasí si přijelo užít závody více fanoušků, než tomu bylo loni. Kromě sportovních výkonů na okruhu si jistě užili i nezaměnitelnou atmosféru ve městě,“ uvedl primátor města Brna Petr Vokřál.

Ačkoliv v kategoriích Moto2 a Moto3 se českým jezdcům nepodařilo dojet na bodované příčky, závody byly poměrně napínavé. Jakub Kornfeil si v Moto3 oproti kvalifikaci mírně polepšil. V kvalifikační jízdě totiž v úvodním kole spadl a podařilo se mu na trať vrátit pouze na jediné měřené kolo. Ze startovní 24. pozice se mu během nedělního závodu podařilo propracovat až na 10. místo, v závěru dojel jako dvacátý.

Karel Hanika, který startoval na divokou kartu v kategorii Moto2, se z posledního startovního místa nakonec probojoval na 22. místo. Závod byl navíc kvůli počasí přerušen, jezdci tak startovali dvakrát.

Největší radost udělal českým fanouškům jezdec královské kubatury Karel Abraham.

„Sám jsem se zatajeným dechem sledoval, když jel Karel na čtvrté pozici. Věřím, že i pro diváky na tribunách to byla radostná podívaná,“ okomentoval úspěch brněnského jezdce primátor Petr Vokřál. Abraham se během posledních kol držel v elitní desítce, nakonec kvůli technické závadě na motorce dojel do cíle na třinácté pozici. „Jsem z výsledku nadšený, přesto jsem si přál dojet v první desítce,“ řekl Abraham po závodě. I tak si do celkového bodování připsal další tři body a aktuálně je na 17. příčce v celkovém pořadí šampionátu.

Před brněnskou Grand Prix byl rozdíl mezi prvními čtyřmi jezdci šampionátu pouhých deset bodů. Výhra Marca Marqueze, následovaného týmovým kolegou Danim Pedrosou, jen navýšila jeho vedení. Na třetím místě skončil Maverick Viňales, za ním dorazil Valentino Rossi, který v kvalifikaci zajel druhý nejlepší čas.