Přeskočit na obsah

Fanoušci déšť nevnímali. Fascinovala je Abrahamova jízda

07. srpna 2017 2 minuty čtení
(gak) - Ani rozmary počasí neodradily o víkendu fanoušky motocyklového sportu od návštěvy Grand Prix České republiky 2017. Na Masarykově okruhu tak byli svědky atraktivních závodů, v nichž startovali i čeští jezdci. Piloti královské kubatury navíc v Brně zůstali, aby na okruhu otestovali své stroje před dalšími závody. Testování je zdarma přístupné o pro veřejnost.

Letošní závody sledovalo téměř 194 tisíc diváků. „Jsem moc rád, že i přes nevyzpytatelné počasí si přijelo užít závody více fanoušků, než tomu bylo loni. Kromě sportovních výkonů na okruhu si jistě užili i nezaměnitelnou atmosféru ve městě,“ uvedl primátor města Brna Petr Vokřál.

Ačkoliv v kategoriích Moto2 a Moto3 se českým jezdcům nepodařilo dojet na bodované příčky, závody byly poměrně napínavé. Jakub Kornfeil si v Moto3 oproti kvalifikaci mírně polepšil. V kvalifikační jízdě totiž v úvodním kole spadl a podařilo se mu na trať vrátit pouze na jediné měřené kolo. Ze startovní 24. pozice se mu během nedělního závodu podařilo propracovat až na 10. místo, v závěru dojel jako dvacátý.

Karel Hanika, který startoval na divokou kartu v kategorii Moto2, se z posledního startovního místa nakonec probojoval na 22. místo. Závod byl navíc kvůli počasí přerušen, jezdci tak startovali dvakrát.

Největší radost udělal českým fanouškům jezdec královské kubatury Karel Abraham.

„Sám jsem se zatajeným dechem sledoval, když jel Karel na čtvrté pozici. Věřím, že i pro diváky na tribunách to byla radostná podívaná,“ okomentoval úspěch brněnského jezdce primátor Petr Vokřál. Abraham se během posledních kol držel v elitní desítce, nakonec kvůli technické závadě na motorce dojel do cíle na třinácté pozici. „Jsem z výsledku nadšený, přesto jsem si přál dojet v první desítce,“ řekl Abraham po závodě. I tak si do celkového bodování připsal další tři body a aktuálně je na 17. příčce v celkovém pořadí šampionátu.

Před brněnskou Grand Prix byl rozdíl mezi prvními čtyřmi jezdci šampionátu pouhých deset bodů. Výhra Marca Marqueze, následovaného týmovým kolegou Danim Pedrosou, jen navýšila jeho vedení. Na třetím místě skončil Maverick Viňales, za ním dorazil Valentino Rossi, který v kvalifikaci zajel druhý nejlepší čas.

Mohlo by vás dále zajímat

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.

Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně, foto: Brno 2028
Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně

Třináct kulturních akcí jen do konce listopadu - tak vypadá momentální program nového kulturního prostoru v Brně, bývalého bytu básníka Zeno Kaprála. Unikátní literární salon vznikl pod hlavičkou kandidatury Brna na Evropské hlavní město kultury 2028.