Faktor K oživí Káznici a připomene i jejích 250 + 1 let

  • 25. září 2023
  • 1 minuta čtení
  • Radka Loukotová

Hra o Marii Kudeříkové, taneční performance zkoumající neživou hmotu vlasů nebo jam s Choro Moro – i to čeká na návštěvníky a návštěvnice letošního ročníku Faktoru K, který se odehraje od 4. do 7. října tradičně v prostorách bývalé Káznice na Cejlu.

Loni někdejší káznice vstoupila do druhé dvěstěpadesátiletky. V posledních letech to v ní naštěstí žije úplně jinak. Nabitý program přináší už léty prověřený festival Faktor K. Vstupenky jsou k dostání v síti GoOut za cenu 250 korun na den (150 snížené vstupné) nebo 600 na celý festival.

V rámci Faktoru K pořádá město ve středu odpoledne komentovanou prohlídku káznice. Lístky jsou dostupné zdarma na webu TIC Brno.

V rámci Faktoru K pořádá město ve středu odpoledne komentovanou prohlídku káznice. Foto z loňského ročníku: Miroslava Holasová

Faktor K se koná v Káznici od roku 2019 vždycky na začátku října. Cílem je soustředit na jedno místo v několika dnech zájemce o minulost, současnost i budoucnost tohoto jedinečného brněnského brownfieldu a upozornit na potenciál objektu jako sídla uměleckých a komunitních projektů. Z uměleckých produkcí (divadelní, taneční, hudební i výtvarné) festival podporuje zvlášť ty, které jsou vytvořené přímo pro prostory káznice (site specific) nebo jsou do nich alespoň citlivě zasazeny. Více na https://kaznice.art/akce/.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít