Přeskočit na obsah

Evropská komise dostane od města podklady pro odsouhlasení projektu multifunkční haly

20. ledna 2022
Aby mohla vzniknout multifunkční hala u brněnského výstaviště, musí vedení města získat v rámci tzv. notifikačního řízení souhlas Evropské komise s výdaji z veřejných rozpočtů na projekt. V rámci prenotifikačního řízení (úvodní fáze tohoto řízení) bylo nutné doložit mimo jiné analýzu finanční mezery, která definovala objem potřebné výše veřejné podpory na projekt. Proti předchozí verzi ji bylo nutné přepracovat, aby reflektovala současnou tržní situaci, kterou výrazně ovlivnil covid-19. Brněnští radní se včera s aktualizovanou analýzou seznámili a odsouhlasili její odeslání Evropské komisi, aby se přiblížilo vybudování Areny Brno.

„U takto rozsáhlých projektů, které jsou financovány z veřejných zdrojů, je nutné mít souhlas Evropské komise. V rámci tzv. prenotifikačního řízení muselo město dodat nejrůznější dokumentaci a mimo jiné také analýzu finanční mezery. Tu jsme nechali vypracovat již minulý rok, nicméně ekonomický model, který obsahovala, v současnosti neodpovídá aktuální situaci na trhu. Do té totiž výrazně zasáhla pandemie covid-19. Proto jsme požádali společnost Newton Business Development o zpracování aktualizované analýzy finanční mezery, která bude lépe reflektovat současnou situaci,“ vysvětlila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Nová verze analýzy vznikla v lednu letošního roku. „Rada se dnes s tímto dokumentem seznámila a odsouhlasila jeho zaslání Evropské komisi prostřednictvím Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Díky tomu budeme moci dále pokračovat v notifikačním řízení, bez kterého by multifunkční hala nemohla vzniknout,“ doplnil radní a předseda představenstva Areny Brno Petr Kratochvíl.

Rozhodnutí Evropské komise ve věci multifunkční haly Arena Brno očekává vedení města v řádu měsíců. 

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.