Erat jako první otestoval led v pavilonu Z. Olympijský festival začne v pátek

  • 05. února 2018
  • 2 minuty čtení
(ik) – Šestatřicetiletý křídelní útočník Komety a kapitán českých hokejistů na ZOH v Pchjongčchangu Martin Erat byl prvním, kdo dnes odpoledne otestoval led na ledové ploše v pavilonu Z na výstavišti.

Tedy v místě, kde se od pátku 9. až do 25. února uskuteční Olympijský festival, kterého se stal spolu s krasobruslařkou Eliškou Březinovou ambasadorem.

„Je to měkký led. Pro nejmenší či pro mladou generaci bude perfektní,“ zdůraznil s tím, že pro špičkový hokej by potřeboval ještě vyzrát.

„Bude tu určitě krásná atmosféra,“ řekl, když se rozhlédl z kluziště po pavilonu. Litoval, že nemohl dorazit se synem a ukázat mu prostředí. Junior je nachlazený.

Martina Erata nyní čeká v úterý extraligový zápas v dresu Komety s Vítkovicemi. Pak už reprezentační program.

„Něco jsem si z hokeje vzal a nyní to chci vrátit,“ poznamenal Erat. Podle jeho názoru má český národní tým  na zisk medaile. Každý olympijský turnaj je však jiný.

On sám by se chtěl na olympiádě podívat z ostatních sportů alespoň na chvíli na rychlobruslení a na biatlon.

Bude ale sledovat i přes sociální sítě dění na Olympijském festivalu v Brně. Těší se hlavně na krásnou atmosféru, která přivede děti ke sportu.

V pavilonu Z i v jeho bezprostřední blízkosti se již rýsují sportoviště pro Olympijský festival. Dokumentují to dnešní snímky pod textem.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít