Přeskočit na obsah

Erat jako první otestoval led v pavilonu Z. Olympijský festival začne v pátek

05. února 2018 2 minuty čtení
(ik) – Šestatřicetiletý křídelní útočník Komety a kapitán českých hokejistů na ZOH v Pchjongčchangu Martin Erat byl prvním, kdo dnes odpoledne otestoval led na ledové ploše v pavilonu Z na výstavišti.

Tedy v místě, kde se od pátku 9. až do 25. února uskuteční Olympijský festival, kterého se stal spolu s krasobruslařkou Eliškou Březinovou ambasadorem.

„Je to měkký led. Pro nejmenší či pro mladou generaci bude perfektní,“ zdůraznil s tím, že pro špičkový hokej by potřeboval ještě vyzrát.

„Bude tu určitě krásná atmosféra,“ řekl, když se rozhlédl z kluziště po pavilonu. Litoval, že nemohl dorazit se synem a ukázat mu prostředí. Junior je nachlazený.

Martina Erata nyní čeká v úterý extraligový zápas v dresu Komety s Vítkovicemi. Pak už reprezentační program.

„Něco jsem si z hokeje vzal a nyní to chci vrátit,“ poznamenal Erat. Podle jeho názoru má český národní tým  na zisk medaile. Každý olympijský turnaj je však jiný.

On sám by se chtěl na olympiádě podívat z ostatních sportů alespoň na chvíli na rychlobruslení a na biatlon.

Bude ale sledovat i přes sociální sítě dění na Olympijském festivalu v Brně. Těší se hlavně na krásnou atmosféru, která přivede děti ke sportu.

V pavilonu Z i v jeho bezprostřední blízkosti se již rýsují sportoviště pro Olympijský festival. Dokumentují to dnešní snímky pod textem.

Mohlo by vás dále zajímat

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo k volbám 41,9 % oprávněných voličů. Foto: Z. Kolařík
Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo ke komunálním volbám 41,9 % oprávněných voličů

V průběhu pátku a soboty lidé po celé České republice volili své zástupce do vedení měst a obcí. V Brně přišlo do 352 volebních místností odevzdat svůj hlas 41,9 % oprávněných voličů. Ve dvou obvodech Brňané také vybírali nové senátory či senátorky. V těchto volbách se rozhodlo podpořit některého z kandidátů 44,78 % voličů.

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.