Přeskočit na obsah

Energeticky výhodná svítidla i nové rozvody zajistí rekonstrukce Waldorfské školy

22. června 2022
Waldorfská škola Brno – střední škola, základní škola a mateřská škola na Plovdivské bude mít nové rozvody nízkého napětí. Během prázdninové rekonstrukce v pavilonu C se vymění také svítidla za moderní a energeticky vyhovující. Radní dnes na jednání schválili vypsání veřejné zakázky na zhotovitele rekonstrukce.

„Stávající rozvody nízkého napětí i svítidla jsou na Plovdivské stále původní z roku 1971, kdy byla otevřená základní devítiletá škola. Nyní již nevyhovují a je nutná celková obnova. Rekonstrukce proběhne během letních prázdnin, aby se stavební práce nijak nedotkly dětí a výuky,“ podotkla primátorka města Brna Markéta Vaňková

Základní a mateřská škola vyučující podle waldorfských zásad sídlí na Plovdivské od roku 2009. „Příští školní rok se také poprvé otevřou brány nové střední školy waldorfské, která bude v Brně fungovat jako první tohoto druhu. Letní rekonstrukce zajistí i novému lyceu kvalitní a méně energeticky náročná svítidla včetně veškerých prací a montážního materiálu. Vítěz veřejné zakázky musí splňovat základní a profesní způsobilost, následně vybereme podle ekonomické výhodnosti nabídky,“ doplnil první náměstek primátorky Petr Hladík.  

„Kromě samotné výměny osvětlení bude součástí i rekonstrukce původní elektroinstalace a její nahrazení rozvody nízkého napětí. Demontovány budou sádrokartonové podhledy a další pomocné práce. Předpokládané náklady na tento projekt jsou 3 075 000 korun,“ vysvětlil radní pro oblast školství Jaroslav Suchý.

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.