Emil Open startuje. O medaile bude soutěžit 400 Evropanů

  • 06. června 2018
  • 2 minuty čtení
(ik) – Sedmý ročník Evropských her handicapované mládeže Emil Open začal dnes v podvečer v areálu VUT Pod Palackého vrchem. 403 účastníků ze 16 zemí Evropy bude do pátku soutěžit v pěti vybraných sportech – atletice, bocce, plavání, golfu a boccii.

Program a místa závodů najdete zde.

„Chceme účastníkům opět připravit nezapomenutelný zážitek. Na stadion je přijde podpořit spousta známých osobností a našich ambasadorů,“ zdůraznil prezident organizačního výboru Pavel Zbožínek. Akci podpoří spolu s Jihomoravským krajem i město Brno. A také další organizace, instituce, školy a společnosti.

„Město se do podpory Evropských her handicapované mládeže zapojilo už loni a jsem rád, že od nás organizátoři obdrží dotaci ve výši 1 milionu korun i letos. V evropském prostoru jde o mimořádnou akci, která spojuje handicapované i zdravé mladé lidi v tom, co mají společné a co je všechny baví – ve sportu. Věřím, že se sem toto klání bude vracet i v budoucnu, protože obohacení, které přináší všem stranám, je nezpochybnitelné a pro mne osobně je velmi inspirativní setkávat se s lidmi, kteří se nezalekli překážek a vlastním úsilím a nadšením se dostali do kondice, kterou by jim leckdo mohl závidět,“ zdůraznil primátor města Petr Vokřál.

Jedním z hlavních cílů Emil Open je zviditelnit sport handicapovaných, ukázat jejich dovednosti a zapojit do dění i veřejnost. Evropské hry handicapované mládeže jsou určeny pro sportovce ve věku od 10 do 26 let se všemi typy zdravotního postižení, a to tělesným, zrakovým, sluchovým, mentálním i kombinovaným.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít