Přeskočit na obsah

Emil Open startuje. O medaile bude soutěžit 400 Evropanů

06. června 2018 2 minuty čtení
(ik) – Sedmý ročník Evropských her handicapované mládeže Emil Open začal dnes v podvečer v areálu VUT Pod Palackého vrchem. 403 účastníků ze 16 zemí Evropy bude do pátku soutěžit v pěti vybraných sportech – atletice, bocce, plavání, golfu a boccii.

Program a místa závodů najdete zde.

„Chceme účastníkům opět připravit nezapomenutelný zážitek. Na stadion je přijde podpořit spousta známých osobností a našich ambasadorů,“ zdůraznil prezident organizačního výboru Pavel Zbožínek. Akci podpoří spolu s Jihomoravským krajem i město Brno. A také další organizace, instituce, školy a společnosti.

„Město se do podpory Evropských her handicapované mládeže zapojilo už loni a jsem rád, že od nás organizátoři obdrží dotaci ve výši 1 milionu korun i letos. V evropském prostoru jde o mimořádnou akci, která spojuje handicapované i zdravé mladé lidi v tom, co mají společné a co je všechny baví – ve sportu. Věřím, že se sem toto klání bude vracet i v budoucnu, protože obohacení, které přináší všem stranám, je nezpochybnitelné a pro mne osobně je velmi inspirativní setkávat se s lidmi, kteří se nezalekli překážek a vlastním úsilím a nadšením se dostali do kondice, kterou by jim leckdo mohl závidět,“ zdůraznil primátor města Petr Vokřál.

Jedním z hlavních cílů Emil Open je zviditelnit sport handicapovaných, ukázat jejich dovednosti a zapojit do dění i veřejnost. Evropské hry handicapované mládeže jsou určeny pro sportovce ve věku od 10 do 26 let se všemi typy zdravotního postižení, a to tělesným, zrakovým, sluchovým, mentálním i kombinovaným.

Mohlo by vás dále zajímat

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo k volbám 41,9 % oprávněných voličů. Foto: Z. Kolařík
Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo ke komunálním volbám 41,9 % oprávněných voličů

V průběhu pátku a soboty lidé po celé České republice volili své zástupce do vedení měst a obcí. V Brně přišlo do 352 volebních místností odevzdat svůj hlas 41,9 % oprávněných voličů. Ve dvou obvodech Brňané také vybírali nové senátory či senátorky. V těchto volbách se rozhodlo podpořit některého z kandidátů 44,78 % voličů.

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.