Přeskočit na obsah

Emeritní tajemník Magistrátu města Brna Pavel Loutocký převezme v rakouském hlavním městě prestižní Čestné vyznamenání města Vídně, které mu bylo uděleno loni. Dopravu na odložený ceremoniál a náklady na cestovní pojištění uhradí město

29. září 2021

Na začátku roku 2020 bylo dnes již emeritnímu tajemníkovi MMB Pavlu Loutockému uděleno prestižní ocenění – Čestné vyznamenání města Vídně. Slavnostní ceremoniál jeho předání na vídeňské radnici, který byl několikrát odsunut kvůli pandemii covidu-19, se uskuteční 22. října 2021. Jeho součástí bude také společný oběd v prostorách radnice. Cestu na slavnostní akt zajistí emeritnímu tajemníkovi a jeho ženě město Brno služebním autem MMB, uhradí také 180 Kč za cestovní pojištění. Dnes to posvětili brněnští radní.

Čestné vyznamenání města Vídně, tedy Ehrenzeichen der Stadt Wien, se uděluje osobnostem, které významnou měrou dlouhodobě přispívají k rozvoji a prohlubování vztahů s městem Vídní.

„K takovým osobnostem nepochybně patří také emeritní tajemník brněnského magistrátu Pavel Loutocký. Od chvíle, kdy Vídeň a Brno podepsaly v roce 1998 memorandum o spolupráci, usiloval o to, aby se úspěšně rozvíjela v mnoha oblastech, včetně té, která mu byla nejbližší, tedy v komunální politice. Účastnil se oficiálních návštěv i pracovních jednání ve Vídni, v Brně pak také hostil ředitele vídeňského magistrátu. Výčet jeho aktivit, včetně odborných exkurzí a studijních cest, které posléze zhodnotil při modernizaci fungování brněnského magistrátu, by byl opravdu dlouhý. Ocenění, k němuž mu ještě jednou co nejsrdečněji blahopřeji, mu právem náleží. Jeho odlesk jistě dopadne i na město Brno,“ zdůraznila primátorka města Brna Markéta Vaňková.       

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Želvuška i další oku neviditelní hrdinové zvou do světa elektronové mikroskopie

Exkurze do technologických provozů, speciální akce ve VIDA! science centru nebo v Technickém muzeu v Brně, výstavy uvnitř i venku – to vše přinesou Dny elektronové mikroskopie. Brno se i letos touto akcí, organizačně zaštiťovanou hvězdárnou, hlásí ke svému zlatému vývoznímu artiklu, letos ve znamení neviditelných hrdinů, kteří jsou všude kolem nás nebo přímo v našem těle. Zachraňují planetu, brání naši imunitu nebo sami dokážou přežít v extrémních podmínkách. Blíže prozkoumat je můžeme právě díky elektronovým mikroskopům. Vstoupit do mikrovesmíru obývaného fantastickými stvořeními zájemci můžou od 20. do 26. března.

Slavnostní zahájení dalšího projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás v Řečkovicích

Ve čtvrtek 9. března 2023 proběhlo slavnostní poklepání základního kamene stavby projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás, a to Řečkovického HRáje. Setkání se zúčastnil radní Filip Chvátal, starosta městské části Brno – Řečkovice a Mokrá Hora Marek Viskot, navrhovatelka projektu Eva Matoušková a zástupci realizační firmy.

Nejčastěji chodím do knihovny a na nejlepší úrovni jsou v Brně divadla. Lidé v průzkumu hodnotili brněnskou kulturu

Čtyři z pěti Brňanů jsou s kulturou ve městě spokojeni a myslí si, že alespoň v jedné oblasti Brno vyniká nad jinými městy. Nadpoloviční většina za ní tedy jinam ani nevyjíždí. Na druhou stranu je tu nevyužitý potenciál v oblasti hudby a také muzeí a galerií a měl by být konečně dostaven nový sál pro filharmonii. I to jsou některé ze závěrů průzkumu kulturních potřeb Brňanů, který si město nechalo zpracovat na reprezentativním vzorku 1111 lidí.

Tři největší česká města Praha, Brno, Ostrava a Moravskoslezský kraj se prezentují na veletrhu MIPIM ve Francii

Ve společné expozici s názvem Czech Cities & Regions se na prestižním mezinárodním veletrhu investičních příležitostí MIPIM ve francouzském Cannes letos představí město Ostrava spolu s Moravskoslezským krajem, Prahou a Brnem. Veletrh se uskuteční ve dnech 14. až 17. března 2023. Zahraniční investory a developery seznámí s pestrou nabídkou možností investic jak na svém jádrovém území, tak i na městských pozemcích v průmyslové zóně Mošnov.