(mad) - Brno se chystá na prestižní Mistrovství Evropy v basketbalu vozíčkářů skupiny B, které začíná dnes, tedy 9. června 2014. Tým České republiky má jediný cíl – zvítězit na turnaji a přesunout se tak do prestižní skupiny A, kde hrají nejlepší evropské celky.
Smečovat sice nedokážou, ale do koše se přesto trefit umí. Basketbalisty vozíčkáře čeká v následující dny sportovní svátek v podobě Mistrovství Evropy. Turnaje, který se odehraje ve sportovní hale Fakulty sportovních studií bohunického Kampusu, se účastní i domácí reprezentace. „Český národní tým bude bojovat o 2 postupová místa do prestižní skupiny A,“ říká organizátorka akce Hana Valová.
V základní skupině se český tým utká s Izraelem, Slovinskem a Rakouskem. „Ukrajinská reprezentace bohužel kvůli dění v zemi šampionát nakonec nenavštíví,“ lituje Valová. „Vzácným hostem bude vicemistryně světa z roku 2010 v basketbalu žen paní Hana Horáková,“ dodává.
Rozpis zápasů a další informace naleznete na www.wbasket.cz nebo www.ecmb.eu.