Přeskočit na obsah

Elektromobily si lidé dobijí na Palackého třídě i v Přístavní

02. září 2021

Veřejné dobíjecí stanice pro elektromobily budou nově v Bystrci a Králově Poli. Zařazení dvou lokalit do seznamu míst, kde Teplárny Brno umístí tato zařízení, dnes schválili brněnští radní. Celkem je tak vytipováno už dvanáct lokalit.

„Město s Teplárnami Brno spolupracuje na výstavbě sítě dobíjecích stanic pro elektromobily. Pronajmeme jim místo, kde tyto stanice vybudují a budou provozovat. Seznam lokalit jsme nyní rozšířili a věřím, že nejde o poslední navýšení jejich počtu. Elektromobilita je důležitá součást snahy o zmenšení zátěže pro životní prostředí a v budoucnu budou elektromobily brázdit nejen naše město ve stále větším množství. Je proto důležité vybudovat infrastrukturu, která na tento trend reaguje,“ řekla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Na jaře letošního roku Rada města Brna schválila seznam deseti lokalit, kde veřejné dobíjecí stanice vzniknou. Patřily mezi ně například ulice Masarova, Křídlovická nebo náměstí SNP. „Nyní bychom chtěli za tímto účelem pronajmout Teplárnám Brno také pozemky v Bystrci v ulici Přístavní a v Králově Poli na Palackého třídě. V současnosti tak seznam obsahuje 12 lokalit, přičemž na některých z nich už byly dobíjecí stanice umístěny. Jedná se například o stanici v Bystrci na Kamechách,“ přiblížil radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

V minulém roce Teplárny Brno vybudovaly tři rychlodobíjecí stanice, z toho dvě přímo u svých provozů Červený mlýn a Špitálka. Třetí se nachází v obchodní Galerii Vaňkovka.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Úspěšní cizinci působící v Brně se stali ambasadory města. Dnes na Nové radnici prezentovali své zkušenosti

Je jich 13. Pocházejí z 11 zemí. Společné mají to, že se usadili v Brně, podnikají, působí ve výzkumu a managementu a dokáží prezentovat příležitosti pro spolupráci s brněnskými firmami a institucemi v regionech svého původu. Brněnští ambasadoři. Jejich vybraní zástupci dnes navštívili Novou radnici.

Rekonstrukce kluboven pod Bílou horou proběhla díky participativnímu rozpočtu Dáme na vás

V úterý 29. 11. byly v Židenicích slavnostně otevřeny Mládežnické klubovny pod Bílou horou. Prostory byly zrekonstruovány díky participativnímu rozpočtu Dáme na Vás. Areál s multifunkčním hřištěm využívá o víkendu i široká veřejnost, kdy zejména rodiče s dětmi oceňují, že je zde k dispozici také sociální zařízení a pitná voda. Mnohé rodiny navíc areál navštěvují po generace, protože první klubovna zde vznikla již téměř před 50 lety a někteří její tehdejší uživatelé sem dodnes rádi zavítají.

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.