Přeskočit na obsah

Ekologické projekty, vzdělávání i osvětu letos podpoří Brno téměř 4 miliony korun

03. března 2021

Brněnští radní souhlasí s poskytnutím 1 767 000 korun na podporu ekologických projektů a dalších 2 100 000 korun na ekologickou výchovu a osvětu.

Letos bylo podáno 39 žádostí na podporu tematicky zaměřených ekologických projektů. „Město Brno podpoří projekty, které mají za cíl zvýšit povědomí veřejnosti o přínosech zachytávání a hospodaření se srážkovou vodou v městské krajině. Například spolek EkoCentrum Brno připraví formou osvětových, informačních a zážitkových aktivit na téma voda celoroční environmentální osvětu v brněnském centru Písečník, kde již řadu let nabízí návštěvníkům a dalším zájemcům informace a programy zaměřené na podporu vztahu obyvatel k ekologicky šetrnému a zdravému životnímu stylu,“ řekla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Nejvyšší individuální neinvestiční dotace pro oblast životního prostředí poputují do Otevřené zahrady, kterou provozuje Nadace Partnerství. „Prostor Otevřené zahrady slouží pro odpočinek, vzdělávání i aktivní trávení volného času v centru Brna, a to i v době pandemie. V roce 2019 tento prostor navštívilo přes 30 000 osob. Jelikož se jedná o intenzivní zahradu s řadou výsadeb, vzdělávacích a herních prvků, zvýšených záhonů i zázemí pro zvířata nebo včely, je údržba prostoru velmi náročná a podobá se péči o zámecký park. Dotace ve výši 1 200 000 korun, kterou Brno poskytne, tak umožní udržet zahradu přístupnou veřejnosti po celou sezonu včetně víkendů,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík.

Dotace získá také školské zařízení Lipka, Středisko volného času Lužánky, Dům dětí a mládeže Brno Helceletova, Základní umělecká škola Pavla Křížkovského, Biskupské gymnázium a další. Poskytnutí příspěvků musí ještě schválit březnové zastupitelstvo.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Úspěšní cizinci působící v Brně se stali ambasadory města. Dnes na Nové radnici prezentovali své zkušenosti

Je jich 13. Pocházejí z 11 zemí. Společné mají to, že se usadili v Brně, podnikají, působí ve výzkumu a managementu a dokáží prezentovat příležitosti pro spolupráci s brněnskými firmami a institucemi v regionech svého původu. Brněnští ambasadoři. Jejich vybraní zástupci dnes navštívili Novou radnici.

Rekonstrukce kluboven pod Bílou horou proběhla díky participativnímu rozpočtu Dáme na vás

V úterý 29. 11. byly v Židenicích slavnostně otevřeny Mládežnické klubovny pod Bílou horou. Prostory byly zrekonstruovány díky participativnímu rozpočtu Dáme na Vás. Areál s multifunkčním hřištěm využívá o víkendu i široká veřejnost, kdy zejména rodiče s dětmi oceňují, že je zde k dispozici také sociální zařízení a pitná voda. Mnohé rodiny navíc areál navštěvují po generace, protože první klubovna zde vznikla již téměř před 50 lety a někteří její tehdejší uživatelé sem dodnes rádi zavítají.

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.