Přeskočit na obsah

Ekologické projekty, vzdělávání i osvětu letos podpoří Brno téměř 4 miliony korun

03. března 2021
Brněnští radní souhlasí s poskytnutím 1 767 000 korun na podporu ekologických projektů a dalších 2 100 000 korun na ekologickou výchovu a osvětu.

Letos bylo podáno 39 žádostí na podporu tematicky zaměřených ekologických projektů. „Město Brno podpoří projekty, které mají za cíl zvýšit povědomí veřejnosti o přínosech zachytávání a hospodaření se srážkovou vodou v městské krajině. Například spolek EkoCentrum Brno připraví formou osvětových, informačních a zážitkových aktivit na téma voda celoroční environmentální osvětu v brněnském centru Písečník, kde již řadu let nabízí návštěvníkům a dalším zájemcům informace a programy zaměřené na podporu vztahu obyvatel k ekologicky šetrnému a zdravému životnímu stylu,“ řekla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Nejvyšší individuální neinvestiční dotace pro oblast životního prostředí poputují do Otevřené zahrady, kterou provozuje Nadace Partnerství. „Prostor Otevřené zahrady slouží pro odpočinek, vzdělávání i aktivní trávení volného času v centru Brna, a to i v době pandemie. V roce 2019 tento prostor navštívilo přes 30 000 osob. Jelikož se jedná o intenzivní zahradu s řadou výsadeb, vzdělávacích a herních prvků, zvýšených záhonů i zázemí pro zvířata nebo včely, je údržba prostoru velmi náročná a podobá se péči o zámecký park. Dotace ve výši 1 200 000 korun, kterou Brno poskytne, tak umožní udržet zahradu přístupnou veřejnosti po celou sezonu včetně víkendů,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík.

Dotace získá také školské zařízení Lipka, Středisko volného času Lužánky, Dům dětí a mládeže Brno Helceletova, Základní umělecká škola Pavla Křížkovského, Biskupské gymnázium a další. Poskytnutí příspěvků musí ještě schválit březnové zastupitelstvo.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.