Ekodotace budou pokračovat i příští rok. Oživí nábřeží i podpoří vzdělávání - Tiskový servis

Ekodotace budou pokračovat i příští rok. Oživí nábřeží i podpoří vzdělávání

  • 26. června 2024
  • 1 minuta čtení

Dotace zaměřené na životní prostředí budou pokračovat také v roce 2025. Rada města Brna dnes schválila podporu programů Vnitroblok, Nábřežít a Ekologická výchova, které oživují veřejná prostranství a přispívají ke vzdělávání dětí i dospělých. V součtu se díky nim rozdělí přes 5,6 milionu korun.

„Jedním z dotačních programů je Nábřežít, který cílí na větší společenské využití nábřeží řek. Jde například o festivaly, sportovní soutěže nebo různé kulturní události. Přispíváme také prostřednictvím programu Vnitroblok, díky němuž lze zvelebit zeleň vnitrobloků i okolních ploch. Počítá se rovněž s Ekologickou výchovou, jež podporuje vzdělávací projekty pro všechny věkové kategorie. Hlavní téma programu se každoročně mění, tentokrát jím bude greenwashing,“ přiblížil náměstek primátorky města Brna Filip Chvátal.

Pro rok 2025 se předpokládá, že na Nábřežít půjde 250 000 korun, na Vnitroblok 3 400 000 korun a na Ekologickou výchovu 2 000 000 korun. O ekodotace bude možné žádat od 15. září do 31. října 2024, více zjistíte na webu ekodotace.brno.cz.

  • Kontakt pro média

    Tadeáš Mima

    Pracovník vztahu k veřejnosti Tiskového střediska MMB

Další články z rubriky