Přeskočit na obsah

Efektivnější dopravu ve městě zajistí nové semafory na dvanácti křižovatkách

29. ledna 2020

Brněnští radní vybrali na základě předchozích výběrových řízení dodavatele na rekonstrukci světelných signalizačních zařízení a budování nového systému signalizace na přechodu Tuřanka a na jedenácti křižovatkách ve městě.

„Připravujeme brněnskou dopravu na její efektivní fungování v budoucnosti. Moderní signalizační zařízení dnes dovedou například dát při průjezdu křižovatkami přednost vozidlům MHD nebo zlepšit podmínky pro zásah složek integrovaného záchranného systému,“ uvedla primátorka Markéta Vaňková.

Zakázka byla rozdělena na čtyři části. Pro první část zakázky za 24 346 761,55 Kč bez DPH byla vybrána nabídka společnosti AŽD Praha, s. r. o.
Pro druhou část byla zvolena nabídka společnosti ELTODO, a. s., za 20 383 828,83 Kč bez DPH.
Na třetí část za 17 912 996,80 Kč bez DPH byla radními vybrána společnost VESELÝ DOPRAVNÍ SIGNALIZACE, s. r. o., stejnou společnost zvolili radní také na čtvrtou část zakázky za 6 588 678,80 Kč bez DPH.

„Rekonstrukce začnou na jaře a potrvají do prázdnin. V souvislosti s tím se na daných křižovatkách řidiči mohou setkat s několikadenními omezeními a vypnutými semafory, po některé části dne budou s organizací provozu pomáhat policisté,“ doplnil radní David Grund.

Rekonstruováno bude signalizační zařízení na přechodu Tuřanka a těchto křižovatkách:
•    Úvoz–Údolní,
•    Veveří–Nerudova,
•    Veveří–Kotlářská,
•    Úvoz–Žižkova,
•    Bratislavská–Příkop,
•    Drobného–Lužánecká,
•    Koliště–Cejl,
•    Koliště–Bratislavská,
•    Poříčí–Nové Sady,
•    Černovická–Kšírova,
•    Herčíkova–Hradecká.


Jde o třetí etapu projektu „Řízení dopravy a sběr dopravních dat v Brně“. V předchozích etapách došlo k rekonstrukci semaforů například na křižovatkách na Kounicově (Kounicova–Kotlářská, Kounicova–Zahradníkova) nebo Husově (Husova–Údolní) či k vybudování několika úseků nové trasy optického kabelu.

Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.