Echo speciál s Martinem Glaserem: Janáčkovo divadlo se vylouplo, ale možná si zopakujeme i šapitó

  • 27. listopadu 2018
  • 2 minuty čtení
(ral) - Po více než roce se před pár dny otevřelo Janáčkovo divadlo. Jaké jsou ohlasy na jeho rekonstrukci? Jak soubor zvládl fungovat bez jedné budovy? A kam se bude Národní divadlo Brno dále posouvat? Odpovědi poskytl v Brněnském echu speciál ředitel NdB Martin Glaser.

Janáčkovo divadlo bylo kvůli rekonstrukci - největší ve své historii - zavřené od loňského léta. Cena oprav se nakonec vyšplhala zhruba na 600 milionů korun. "Budova je nádherná. Vyloupla se ze šedi a oprýskanosti do původní krásy. Všechno září, leskne se, diváci se odrážejí i z parapetů," popisuje Glaser. 

Jako první si divadla užívají návštěvníci festivalu Janáček Brno. "Letošní ročník je tak skvělý, že většina zahraničních produkcí je vyprodaných. Nejlepší místa jsou pryč, ale pár lístků třeba na balkon zůstává," zve Glaser.

Velkou změnou prošlo zákulisí divadla. To bude zpřístupněno v rámci speciálních prohlídek. V provozu ale budou pravděpodobně až po skončení druhé části rekonstrukce.

Jak se souboru hrálo v provizorních prostorách na výstavišti nebo v lužáneckém parku? Kde po světě se na zájezdech diváci setkali s brněnským baletem a operou? A co dalšího plánuje Martin Glaser v čele největšího brněnského divadla? Poslechněte si celý rozhovor v Echu speciál, které bylo vysílané v pondělí 26. 11. na radiu Kiss.

Dočtete se v Metropolitanu

  • Kateřina Liďáková. Foto: Marek Malůšek
    Kam jdeš, divadlo? Do Brna

    Kateřina Liďáková, od roku 2022 členka činohry Národního divadla Brno, strávila šestnáct let na prknech Městského divadla Zlín, kde také jako ředitel, dramaturg, herec i autor působil její manžel a...

Nenechte si ujít