Přeskočit na obsah

Echo speciál o údržbě veřejné zeleně. Stádo koz pod Špilberkem se rozrostlo

26. března 2018 1 minuta čtení
 

(ik) - Rozhlasový publicistický pořad města Brněnské echo speciál byl odvysílán 26. března 2018 na Radiu Kiss. O celoroční údržbě parků hovořil ředitel Veřejné zeleně města Brna Jozef Kasala.

Pracovníci této městské společnosti pečují především o 8 parků v celkové ploše 80 hektarů a dále o městské aleje se 17 000 stromy. V zimě průběžně zajišťovali údržbu páteřních komunikací v těchto parcích, úklid veřejné zeleně a prořezávali a upravovali keře a stromy.

V parku kolem Špilberku se během roku rozšířil počet včelstvem z 5 na 10, rozrostlo se stádo koz a pohybují se tam poníci. V Lužánkách je pak postaven cirkusový stan, ve kterém hostuje Národní divadlo Brno. Na podzim tam bude na pořadu obnova travnatého porostu.

Pracovníci společnosti vyměnili v předjaří písek na pískovištích pro děti a v průběhu roku budou v této činnosti pokračovat.

Vinohrad na jižním úbočí svahu pod Špilberkem dá letos v pořadí již třetí úrodu hroznů. Jozef Kasala také hovořil o průběžných opravách škod v parcích.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Faktor K v Káznici na Bratislavské
S drakem v oblacích objevujte možnosti kultury

Kultura, sport nebo rodinné aktivity si o víkendu berou vládu nad Brnem. Do nebes vystoupají účastníci Brněnského kotólu, tvořit z přírodnin můžou děti na špilberské Hlídce a vypustit draka z letního úkrytu zase na Kraví hoře. Faktor K, Next wawe či Be2Can přináší výjimečné umělecké počiny do nevšedních míst.

Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků, zdroj: MMB
Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků

Kruhový objezd na přehradě, vteřinový odpočet u semaforů nebo třeba budování veřejných WC. Lidé už do tzv. občanských návrhů vložili přes osmdesát nápadů, jak zlepšit Brno. Vyjadřovat se k nim od první chvíle může i veřejnost. 

Zkušební provoz tramvajové tratě do kampusu. Foto: Marie Schmerková
První cestující pojedou tramvají do kampusu v prosinci

Přímé spojení centra s bohunickým kampusem, provoz MHD bez závislosti na aktuální dopravní situaci, snížení ekologické zátěže a větší komfort pro 40 tisíc cestujících denně. To vše přinese nová tramvajová trať do kampusu. První zkušební jízda se uskutečnila 15. září, první cestující se tudy svezou 10. prosince letošního roku.

Kampaň Brno narůžovo cílí na prevenci rakoviny prsu.
Brno narůžovo přináší prevenci rakoviny prsu do brněnských ulic

Růžovou barvu si vzaly za svou pravidelné říjnové akce spojené s osvětou týkající se rakoviny prsu a podpory onkologických pacientů. Akce probíhají po celém světě a Brno není výjimkou. Celý měsíc proto bude narůžovo.