Přeskočit na obsah

Echo speciál o novinkách v Zoo Brno

25. června 2018 1 minuta čtení
 

(ik)  – Rozhlasový publicistický pořad statutárního města Brna Brněnské echo speciál odvysílalo 25. června od 13.25 Radio Kiss.

Hostem pořadu byl Martin Hovorka, ředitel Zoo Brno.

Zahrada na Mniší hoře má na 2 000 zvířat a odchová 200 mláďat ročně. Zakládá si především na odchov ledních medvědů. A také na lvy. Dospělý lev spotřebuje až 40 kilogramů masa týdně. Nejtěžším zvířetem zoo je pak bizon.

Ředitel Martin Hovorka také odpovídal moderátorce na další dotazy. Například které zvíře ze zoo se narodilo nejdál od Brna a které na Mniší hoře narozené mládě se nejdál dostalo do světa. Přiblížil také novinky a programy, které jsou připraveny pro návštěvníky o prázdninách.

Představil i expozice a pavilony, záchranný program želv v Indonésii a budoucí vstup do areálu.
Záznam pořadu si může přehrát. Stačí nahoře kliknout.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Faktor K v Káznici na Bratislavské
S drakem v oblacích objevujte možnosti kultury

Kultura, sport nebo rodinné aktivity si o víkendu berou vládu nad Brnem. Do nebes vystoupají účastníci Brněnského kotólu, tvořit z přírodnin můžou děti na špilberské Hlídce a vypustit draka z letního úkrytu zase na Kraví hoře. Faktor K, Next wawe či Be2Can přináší výjimečné umělecké počiny do nevšedních míst.

Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků, zdroj: MMB
Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků

Kruhový objezd na přehradě, vteřinový odpočet u semaforů nebo třeba budování veřejných WC. Lidé už do tzv. občanských návrhů vložili přes osmdesát nápadů, jak zlepšit Brno. Vyjadřovat se k nim od první chvíle může i veřejnost. 

Zkušební provoz tramvajové tratě do kampusu. Foto: Marie Schmerková
První cestující pojedou tramvají do kampusu v prosinci

Přímé spojení centra s bohunickým kampusem, provoz MHD bez závislosti na aktuální dopravní situaci, snížení ekologické zátěže a větší komfort pro 40 tisíc cestujících denně. To vše přinese nová tramvajová trať do kampusu. První zkušební jízda se uskutečnila 15. září, první cestující se tudy svezou 10. prosince letošního roku.

Kampaň Brno narůžovo cílí na prevenci rakoviny prsu.
Brno narůžovo přináší prevenci rakoviny prsu do brněnských ulic

Růžovou barvu si vzaly za svou pravidelné říjnové akce spojené s osvětou týkající se rakoviny prsu a podpory onkologických pacientů. Akce probíhají po celém světě a Brno není výjimkou. Celý měsíc proto bude narůžovo.