Přeskočit na obsah

Dvě školní budovy v Maloměřicích se dočkají zateplení a nových oken, starší z nich také vzduchotechniky a rekonstrukce topení i kanalizace

30. září 2020

Do dvou let by měly projít velkou rekonstrukcí za téměř 60 milionů korun obě školní budovy Základní školy Hamry 12 v Maloměřicích. Rada města Brna dnes projednala potřebné projekty a doporučila zastupitelstvu je schválit a souhlasit s přípravou žádostí o dotaci.

„V obou budovách, tedy na Hamrech 12 a na Obřanské 7, plánujeme zateplení obvodového pláště a střechy a výměnu oken. Ve starším objektu Hamry, jehož část je z roku 1924, proběhne navíc zavedení vzduchotechniky se zpětným získáváním tepla a kompletní rekonstrukce otopné soustavy a kanalizace,“ řekl radní pro oblast investic David Grund.

Projekt bude spolufinancován z Operačního programu Životní prostředí. Předpokládané celkové náklady jsou ve výši 59 060 985 Kč vč. DPH, dotace by měly být ve výši 8,2 milionu Kč vč. DPH (stavební úpravy) a 3,3 milionu Kč vč. DPH (vzduchotechnika). Podávat se budou dvě samostatné žádosti, zvlášť na zateplení a na vzduchotechniku, a to z důvodu možnosti získání vyšší částky – u zateplení činí dotace 40 % ze způsobilých výdajů, u samostatného opatření vzduchotechniky pak 70 %. Zpracování projektové dokumentace, včetně aktualizace a dalších dokladů k žádosti, ve výši 450 000 korun vč. DPH spolufinancovala městská část Brno – Maloměřice a Obřany, která se také bude spolupodílet na financování akce částkou 8 milionů korun vč. DPH.

„Cílem projektu je zajistit úsporu energie a zvýšit komfort budovy pro konečné uživatele. Z hlediska ochrany životního prostředí se sníží produkce znečišťujících látek,“ uvedl radní pro oblast školství Jaroslav Suchý a dodal: „Administrace žádostí včetně schválení může trvat půl roku, osmnáct měsíců pak připadne na samotnou realizaci. Předpokládáme, že výuka v obou budovách by měla být narušena minimálně.“

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.