Přeskočit na obsah

Dvacet čtyři dětských hřišť dostane nové zastínění

27. října 2020

Brněnští radní se dnes zabývali tématem zvyšování komfortu na dětských hřištích. Zastupitelům doporučili schválit poskytnutí peněz jedenácti městským částem, a to na zastínění dětských hřišť.

„I v příštím roce budou městské části pokračovat v úpravách dětských hřišť, aby zvýšily komfort pro děti a rodiče. Především v letních měsících je potřeba, aby se návštěvníci hřišť chránili před přímým sluncem. Chystáme se podpořit projekty na zastínění 24 hřišť celkovou částkou 1,477 milionu korun,“ uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

MČ Brno-Bystrc
Úpravu dětského hřiště v MŠ Kavčí 3 plánují v Bystrci. Magistrát na ni pošle 60 tisíc korun.

MČ Brno-jih
Pískoviště za kostelem na ulici Bednářova se dočká zastínění za 40 tisíc korun.

MČ Brno-Kníničky
Brno-Kníničky žádá o poskytnutí financí na zastínění dvou pískovišť (Dolní louky a Horní hřiště). Výše nákladů se předpokládá 310 tisíc korun.

MČ Brno-Kohoutovice
Čtyři pískoviště (Glinkova 15, U Velké ceny 20, Bellova 21 a Jírovcova 13) budou zastíněny v Kohoutovicích, a to za celkových 240 tisíc korun.

MČ Brno – Maloměřice a Obřany
Pískoviště na Cacovickém ostrově chtějí zastínit v Maloměřicích a Obřanech. Město na to přispěje 77 tisíc korun.

MČ Brno-Medlánky
V Medlánkách zastíní jedno dětské hřiště ve vnitrobloku mezi Rybízovou a Ostružinovou. Práce budou stát 88 tisíc korun.

MČ Brno – Nový Lískovec
V Novém Lískovci plánují zastínit 4 pískoviště (v parku TGM, za domem Oblá 35, na hřišti Delfín za domem Svážná 20 a v parku Pod Plachtami). Na tyto úpravy pošle magistrát 70 tisíc korun.

MČ Brno-sever
Městská část požádala o peníze na zastínění 3 hřišť (Barvy, Jurkovičova, Nejedlého). Celkem se jedná o 150 tisíc korun, které poskytne město Brno.

MČ Brno-střed
V centrální městské části dojde k úpravám na dvou hřištích. První se nachází ve vnitrobloku Nové sady–Křídlovická–Bezručova a druhé v parku mezi ulicemi Hybešova, Vodní a Leitnerova. Město přispěje MČ částkou 180 tisíc korun.

MČ Brno-Žabovřesky
Na zastínění 4 pískovišť (u domu Fričova 7, u ulice Bezejmenná, u domu Voroněžská 2 a u domu Poznaňská 18) požádala městská část o finanční podporu ve výši 216 tisíc korun.

MČ Brno-Žebětín
Jedno pískoviště v průchodu za budovou úřadu upraví v Žebětíne, a to za 46 tisíc korun.


„V loňském roce jsme na stejný účel poslali 5 městským částem 1,191 milionu korun. Letos tedy částku navyšujeme o 286 tisíc korun,“ dodal Petr Hladík.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Brno: První pravidelný provoz automatické třídicí linky v České republice zahájen. Znamená zásadní posun v kvalitě dotřiďování odpadu

Pravidelný provoz automatické třídicí linky na plast, papír a kovové obaly zahájil dnes v areálu městské svozové a odpadové firmy SAKO Brno premiér Petr Fiala spolu s primátorkou Brna Markétou Vaňkovou, ministrem životního prostředí Petrem Hladíkem a ministrem spravedlnosti Pavlem Blažkem. Jde o první třídicí linku v České republice, která není založena na ručním třídění, nýbrž na vysokém stupni automatizace provozu. Podstatou moderní technologie jsou optické senzory, které dokážou rozlišit a separovat různé druhy odpadů mnohem rychleji a efektivněji než stávající ruční dotřiďování.

Želvuška i další oku neviditelní hrdinové zvou do světa elektronové mikroskopie

Exkurze do technologických provozů, speciální akce ve VIDA! science centru nebo v Technickém muzeu v Brně, výstavy uvnitř i venku – to vše přinesou Dny elektronové mikroskopie. Brno se i letos touto akcí, organizačně zaštiťovanou hvězdárnou, hlásí ke svému zlatému vývoznímu artiklu, letos ve znamení neviditelných hrdinů, kteří jsou všude kolem nás nebo přímo v našem těle. Zachraňují planetu, brání naši imunitu nebo sami dokážou přežít v extrémních podmínkách. Blíže prozkoumat je můžeme právě díky elektronovým mikroskopům. Vstoupit do mikrovesmíru obývaného fantastickými stvořeními zájemci můžou od 20. do 26. března.

Slavnostní zahájení dalšího projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás v Řečkovicích

Ve čtvrtek 9. března 2023 proběhlo slavnostní poklepání základního kamene stavby projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás, a to Řečkovického HRáje. Setkání se zúčastnil radní Filip Chvátal, starosta městské části Brno – Řečkovice a Mokrá Hora Marek Viskot, navrhovatelka projektu Eva Matoušková a zástupci realizační firmy.

Nejčastěji chodím do knihovny a na nejlepší úrovni jsou v Brně divadla. Lidé v průzkumu hodnotili brněnskou kulturu

Čtyři z pěti Brňanů jsou s kulturou ve městě spokojeni a myslí si, že alespoň v jedné oblasti Brno vyniká nad jinými městy. Nadpoloviční většina za ní tedy jinam ani nevyjíždí. Na druhou stranu je tu nevyužitý potenciál v oblasti hudby a také muzeí a galerií a měl by být konečně dostaven nový sál pro filharmonii. I to jsou některé ze závěrů průzkumu kulturních potřeb Brňanů, který si město nechalo zpracovat na reprezentativním vzorku 1111 lidí.