Přeskočit na obsah

Dvacet čtyři dětských hřišť dostane nové zastínění

27. října 2020
Brněnští radní se dnes zabývali tématem zvyšování komfortu na dětských hřištích. Zastupitelům doporučili schválit poskytnutí peněz jedenácti městským částem, a to na zastínění dětských hřišť.

„I v příštím roce budou městské části pokračovat v úpravách dětských hřišť, aby zvýšily komfort pro děti a rodiče. Především v letních měsících je potřeba, aby se návštěvníci hřišť chránili před přímým sluncem. Chystáme se podpořit projekty na zastínění 24 hřišť celkovou částkou 1,477 milionu korun,“ uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

MČ Brno-Bystrc
Úpravu dětského hřiště v MŠ Kavčí 3 plánují v Bystrci. Magistrát na ni pošle 60 tisíc korun.

MČ Brno-jih
Pískoviště za kostelem na ulici Bednářova se dočká zastínění za 40 tisíc korun.

MČ Brno-Kníničky
Brno-Kníničky žádá o poskytnutí financí na zastínění dvou pískovišť (Dolní louky a Horní hřiště). Výše nákladů se předpokládá 310 tisíc korun.

MČ Brno-Kohoutovice
Čtyři pískoviště (Glinkova 15, U Velké ceny 20, Bellova 21 a Jírovcova 13) budou zastíněny v Kohoutovicích, a to za celkových 240 tisíc korun.

MČ Brno – Maloměřice a Obřany
Pískoviště na Cacovickém ostrově chtějí zastínit v Maloměřicích a Obřanech. Město na to přispěje 77 tisíc korun.

MČ Brno-Medlánky
V Medlánkách zastíní jedno dětské hřiště ve vnitrobloku mezi Rybízovou a Ostružinovou. Práce budou stát 88 tisíc korun.

MČ Brno – Nový Lískovec
V Novém Lískovci plánují zastínit 4 pískoviště (v parku TGM, za domem Oblá 35, na hřišti Delfín za domem Svážná 20 a v parku Pod Plachtami). Na tyto úpravy pošle magistrát 70 tisíc korun.

MČ Brno-sever
Městská část požádala o peníze na zastínění 3 hřišť (Barvy, Jurkovičova, Nejedlého). Celkem se jedná o 150 tisíc korun, které poskytne město Brno.

MČ Brno-střed
V centrální městské části dojde k úpravám na dvou hřištích. První se nachází ve vnitrobloku Nové sady–Křídlovická–Bezručova a druhé v parku mezi ulicemi Hybešova, Vodní a Leitnerova. Město přispěje MČ částkou 180 tisíc korun.

MČ Brno-Žabovřesky
Na zastínění 4 pískovišť (u domu Fričova 7, u ulice Bezejmenná, u domu Voroněžská 2 a u domu Poznaňská 18) požádala městská část o finanční podporu ve výši 216 tisíc korun.

MČ Brno-Žebětín
Jedno pískoviště v průchodu za budovou úřadu upraví v Žebětíne, a to za 46 tisíc korun.


„V loňském roce jsme na stejný účel poslali 5 městským částem 1,191 milionu korun. Letos tedy částku navyšujeme o 286 tisíc korun,“ dodal Petr Hladík.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.