Přeskočit na obsah

Dvacet čtyři dětských hřišť dostane nové zastínění

27. října 2020

Brněnští radní se dnes zabývali tématem zvyšování komfortu na dětských hřištích. Zastupitelům doporučili schválit poskytnutí peněz jedenácti městským částem, a to na zastínění dětských hřišť.

„I v příštím roce budou městské části pokračovat v úpravách dětských hřišť, aby zvýšily komfort pro děti a rodiče. Především v letních měsících je potřeba, aby se návštěvníci hřišť chránili před přímým sluncem. Chystáme se podpořit projekty na zastínění 24 hřišť celkovou částkou 1,477 milionu korun,“ uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

MČ Brno-Bystrc
Úpravu dětského hřiště v MŠ Kavčí 3 plánují v Bystrci. Magistrát na ni pošle 60 tisíc korun.

MČ Brno-jih
Pískoviště za kostelem na ulici Bednářova se dočká zastínění za 40 tisíc korun.

MČ Brno-Kníničky
Brno-Kníničky žádá o poskytnutí financí na zastínění dvou pískovišť (Dolní louky a Horní hřiště). Výše nákladů se předpokládá 310 tisíc korun.

MČ Brno-Kohoutovice
Čtyři pískoviště (Glinkova 15, U Velké ceny 20, Bellova 21 a Jírovcova 13) budou zastíněny v Kohoutovicích, a to za celkových 240 tisíc korun.

MČ Brno – Maloměřice a Obřany
Pískoviště na Cacovickém ostrově chtějí zastínit v Maloměřicích a Obřanech. Město na to přispěje 77 tisíc korun.

MČ Brno-Medlánky
V Medlánkách zastíní jedno dětské hřiště ve vnitrobloku mezi Rybízovou a Ostružinovou. Práce budou stát 88 tisíc korun.

MČ Brno – Nový Lískovec
V Novém Lískovci plánují zastínit 4 pískoviště (v parku TGM, za domem Oblá 35, na hřišti Delfín za domem Svážná 20 a v parku Pod Plachtami). Na tyto úpravy pošle magistrát 70 tisíc korun.

MČ Brno-sever
Městská část požádala o peníze na zastínění 3 hřišť (Barvy, Jurkovičova, Nejedlého). Celkem se jedná o 150 tisíc korun, které poskytne město Brno.

MČ Brno-střed
V centrální městské části dojde k úpravám na dvou hřištích. První se nachází ve vnitrobloku Nové sady–Křídlovická–Bezručova a druhé v parku mezi ulicemi Hybešova, Vodní a Leitnerova. Město přispěje MČ částkou 180 tisíc korun.

MČ Brno-Žabovřesky
Na zastínění 4 pískovišť (u domu Fričova 7, u ulice Bezejmenná, u domu Voroněžská 2 a u domu Poznaňská 18) požádala městská část o finanční podporu ve výši 216 tisíc korun.

MČ Brno-Žebětín
Jedno pískoviště v průchodu za budovou úřadu upraví v Žebětíne, a to za 46 tisíc korun.


„V loňském roce jsme na stejný účel poslali 5 městským částem 1,191 milionu korun. Letos tedy částku navyšujeme o 286 tisíc korun,“ dodal Petr Hladík.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.