Přeskočit na obsah

Dva objekty základní školy v Maloměřicích čeká rekonstrukce za téměř 60 milionů korun. Město zažádá o dotaci

02. prosince 2020
Rada města Brna souhlasila s podáním žádostí o dotaci na rekonstrukci dvou budov Základní školy Hamry, při ulici Hamry a Obřanská. V obou budovách dojde k zateplení obvodového pláště i střechy a výměně oken. Ve starším objektu Hamry navíc bude zavedena vzduchotechnika se zpětným získáváním tepla a provedena kompletní rekonstrukce topení a kanalizace.

Projekt bude spolufinancován z Operačního programu Životní prostředí. Předpokládané celkové náklady jsou ve výši 59 060 985 Kč vč. DPH. Město žádá o dotace ve výši 8,2 milionu Kč vč. DPH na stavební úpravy a 3,3 milionu Kč vč. DPH na vzduchotechniku. „Podáme dvě samostatné žádosti, což nám umožní získat vyšší dotace. U stavebních úprav je to 40 % ze způsobilých výdajů, u samostatného opatření vzduchotechniky pak 70 %,“ vysvětlila primátorka Markéta Vaňková.

Předpokládané zahájení rekonstrukce: 31. 5. 2021
Předpokládané ukončení rekonstrukce: 30. 6. 2023

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.