Přeskočit na obsah

Dva objekty základní školy v Maloměřicích čeká rekonstrukce za téměř 60 milionů korun. Město zažádá o dotaci

02. prosince 2020

Rada města Brna souhlasila s podáním žádostí o dotaci na rekonstrukci dvou budov Základní školy Hamry, při ulici Hamry a Obřanská. V obou budovách dojde k zateplení obvodového pláště i střechy a výměně oken. Ve starším objektu Hamry navíc bude zavedena vzduchotechnika se zpětným získáváním tepla a provedena kompletní rekonstrukce topení a kanalizace.

Projekt bude spolufinancován z Operačního programu Životní prostředí. Předpokládané celkové náklady jsou ve výši 59 060 985 Kč vč. DPH. Město žádá o dotace ve výši 8,2 milionu Kč vč. DPH na stavební úpravy a 3,3 milionu Kč vč. DPH na vzduchotechniku. „Podáme dvě samostatné žádosti, což nám umožní získat vyšší dotace. U stavebních úprav je to 40 % ze způsobilých výdajů, u samostatného opatření vzduchotechniky pak 70 %,“ vysvětlila primátorka Markéta Vaňková.

Předpokládané zahájení rekonstrukce: 31. 5. 2021
Předpokládané ukončení rekonstrukce: 30. 6. 2023

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.