Přeskočit na obsah

Dva byty na Vinohradech budou sloužit jako chráněné bydlení Ligy vozíčkářů

22. září 2021

Dva bezbariérové byty na Vinohradech získala do pronájmu nezisková organizace Liga vozíčkářů. Bude v nich provozovat novou sociální službu – chráněné bydlení pro své klienty. Radní dnes schválili pronájem těchto bytových jednotek.

Nezisková organizace Liga vozíčkářů provozuje od roku 1990 sociální služby pro osoby s tělesným a kombinovaným postižením. Projekt chráněného bydlení je součástí širšího programu „Klíč k samostatnosti“, kde se organizace mimo jiné pomocí tréninkového bytu věnuje zvyšování kompetencí svých klientů spojených s bydlením a také nabízí inspiraci v individuálních úpravách bytu.

„Dva byty, které poskytne městská část Brno-Vinohrady, se nachází na Mikulovské ulici. První byt má velikost 3 + kk a druhý 1 + kk a oba jsou zcela bezbariérové. V jednom z nich je nyní nájemce, ale ten souhlasí s přechodem do chráněného bydlení. Pro vznik nové sociální služby není dalších překážek a Liga vozíčkářů tak rozšíří paletu služeb, které poskytuje,“ podotkl první náměstek primátorky Petr Hladík.

Chráněné bydlení je sociální služba pro osoby s postižením, které nemají dostatečné kompetence k samostatné obsluze. Díky systematické pomoci sociálních pracovníků mají klienti podporu při získávání návyků a dovedností nezbytných pro osamostatnění. Část klientů si do budoucna zvládne důležité kompetence osvojit a připraví se na samostatné bydlení s využitím pouze terénních služeb.    

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.

Školy, náměstí i společenské prostory pro nové „Zbrojováky“. Soutěž určila podobu další etapy vznikající čtvrti

Dynamicky se proměňující areál Nové Zbrojovky získá novou základní a mateřskou školu na základě návrhu od ateliéru SOA architekti. V polovině listopadu ho jako vítězný vybrala odborná porota urbanisticko-architektonické soutěže pořádané Kanceláří architekta města Brna (KAM). Výsledky soutěže teď posvětila Rada města Brna i vedení Nové Zbrojovky. Veřejnost si je bude moci prohlédnout na výstavě začátkem příštího roku.