Přeskočit na obsah

Dva byty na Vinohradech budou sloužit jako chráněné bydlení Ligy vozíčkářů

22. září 2021
Dva bezbariérové byty na Vinohradech získala do pronájmu nezisková organizace Liga vozíčkářů. Bude v nich provozovat novou sociální službu – chráněné bydlení pro své klienty. Radní dnes schválili pronájem těchto bytových jednotek.

Nezisková organizace Liga vozíčkářů provozuje od roku 1990 sociální služby pro osoby s tělesným a kombinovaným postižením. Projekt chráněného bydlení je součástí širšího programu „Klíč k samostatnosti“, kde se organizace mimo jiné pomocí tréninkového bytu věnuje zvyšování kompetencí svých klientů spojených s bydlením a také nabízí inspiraci v individuálních úpravách bytu.

„Dva byty, které poskytne městská část Brno-Vinohrady, se nachází na Mikulovské ulici. První byt má velikost 3 + kk a druhý 1 + kk a oba jsou zcela bezbariérové. V jednom z nich je nyní nájemce, ale ten souhlasí s přechodem do chráněného bydlení. Pro vznik nové sociální služby není dalších překážek a Liga vozíčkářů tak rozšíří paletu služeb, které poskytuje,“ podotkl první náměstek primátorky Petr Hladík.

Chráněné bydlení je sociální služba pro osoby s postižením, které nemají dostatečné kompetence k samostatné obsluze. Díky systematické pomoci sociálních pracovníků mají klienti podporu při získávání návyků a dovedností nezbytných pro osamostatnění. Část klientů si do budoucna zvládne důležité kompetence osvojit a připraví se na samostatné bydlení s využitím pouze terénních služeb.    

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.