Přeskočit na obsah

Dům umění čekají stavební úpravy ochozu

13. dubna 2022
Město připravuje dostavbu ochozu na Domě umění na Malinovského náměstí. Zlepší se tím využití traktu orientovaného do parku na Kolišti a Dům umění získá nové prostory pro sklad a depozitář. Investice si vyžádá cca 2,7 milionu korun.

Ochoz okolo Galerie Jaroslava Krále v přízemí DuMB vznikl spolu s rekonstrukcí budovy v roce 2010 a od té doby provázely jeho existenci problémy s vlhkostí vzlínající do interiéru výstavních sálů, které si vyžádaly stavební opravu v roce 2018. „Nyní plánovaným obestavěním ochozu dojde k optickému zarovnání této části fasády. Navíc nově vzniklý prostor pod ochozem využije Dům umění jako sklad a depozitář, který nyní citelně postrádá a musel by jeho absenci řešit pronájmem,“ doplnil radní pro kulturu Marek Fišer.

Investice bude financována z rozpočtu města Brna, celkové investiční náklady činí 2,681 mil. Kč.

Foto: Z. Kolařík

Mgr. Radka Loukotová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.