Přeskočit na obsah

Dům umění čekají stavební úpravy ochozu

13. dubna 2022

Město připravuje dostavbu ochozu na Domě umění na Malinovského náměstí. Zlepší se tím využití traktu orientovaného do parku na Kolišti a Dům umění získá nové prostory pro sklad a depozitář. Investice si vyžádá cca 2,7 milionu korun.

Ochoz okolo Galerie Jaroslava Krále v přízemí DuMB vznikl spolu s rekonstrukcí budovy v roce 2010 a od té doby provázely jeho existenci problémy s vlhkostí vzlínající do interiéru výstavních sálů, které si vyžádaly stavební opravu v roce 2018. „Nyní plánovaným obestavěním ochozu dojde k optickému zarovnání této části fasády. Navíc nově vzniklý prostor pod ochozem využije Dům umění jako sklad a depozitář, který nyní citelně postrádá a musel by jeho absenci řešit pronájmem,“ doplnil radní pro kulturu Marek Fišer.

Investice bude financována z rozpočtu města Brna, celkové investiční náklady činí 2,681 mil. Kč.

Foto: Z. Kolařík

Mgr. Radka Loukotová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.