Přeskočit na obsah

Dům na Ptašínského poskytne zázemí uprchlíkům z Ukrajiny

20. dubna 2022
Nepoužívaná budova na Ptašínského 13 se brzy stane domovem pro ukrajinské uprchlíky. Dům, který čeká rekonstrukce, bude sloužit jako humanitární ubytování. Radní dnes souhlasili s úpravou smlouvy o výpůjčce domu se spolkem NADĚJE.

Budova na Ptašínského bude sloužit jako denní stacionář pro mobilní seniory a zřízena bude také geriatrická ambulance a rehabilitační oddělení. Služby bude poskytovat spolek NADĚJE, který má dům ve výpůjčce od města. Pro tyto účely ale budova potřebuje rozsáhlé úpravy. Ty však nemají proběhnout v letošním roce. 

„Ředitel organizace se na město Brno jakožto majitele domu obrátil s myšlenkou využít stávající prostory jako dočasné ubytování pro uprchlíky z Ukrajiny. Budova má 6 bytových jednotek, které bez větších zásahů můžou do konce letošního roku sloužit k těmto účelům. Proto jsme na dnešním jednání souhlasili s touto změnou využití budovy a jsme velmi rádi, že v blízké době poskytne zázemí ženám a dětem prchajícím z válečného území,“ sdělila primátorka města Brna Markéta Vaňková

Spolek NADĚJE
Brněnská pobočka NADĚJE byla založena roku 1992. Provozované služby poskytuje seniorům a zdravotně postiženým osobám v duchu křesťanských principů s důrazem na individuální a lidský přístup k jednotlivým klientům. Cílem je vytvoření prostředí, které umožní seniorům prožít smysluplné i aktivní stáří bez pocitů zbytečnosti či osamělosti a trávit čas mezi svými vrstevníky.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.