Přeskočit na obsah

Dům na Ptašínského poskytne zázemí uprchlíkům z Ukrajiny

20. dubna 2022

Nepoužívaná budova na Ptašínského 13 se brzy stane domovem pro ukrajinské uprchlíky. Dům, který čeká rekonstrukce, bude sloužit jako humanitární ubytování. Radní dnes souhlasili s úpravou smlouvy o výpůjčce domu se spolkem NADĚJE.

Budova na Ptašínského bude sloužit jako denní stacionář pro mobilní seniory a zřízena bude také geriatrická ambulance a rehabilitační oddělení. Služby bude poskytovat spolek NADĚJE, který má dům ve výpůjčce od města. Pro tyto účely ale budova potřebuje rozsáhlé úpravy. Ty však nemají proběhnout v letošním roce. 

„Ředitel organizace se na město Brno jakožto majitele domu obrátil s myšlenkou využít stávající prostory jako dočasné ubytování pro uprchlíky z Ukrajiny. Budova má 6 bytových jednotek, které bez větších zásahů můžou do konce letošního roku sloužit k těmto účelům. Proto jsme na dnešním jednání souhlasili s touto změnou využití budovy a jsme velmi rádi, že v blízké době poskytne zázemí ženám a dětem prchajícím z válečného území,“ sdělila primátorka města Brna Markéta Vaňková

Spolek NADĚJE
Brněnská pobočka NADĚJE byla založena roku 1992. Provozované služby poskytuje seniorům a zdravotně postiženým osobám v duchu křesťanských principů s důrazem na individuální a lidský přístup k jednotlivým klientům. Cílem je vytvoření prostředí, které umožní seniorům prožít smysluplné i aktivní stáří bez pocitů zbytečnosti či osamělosti a trávit čas mezi svými vrstevníky.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.