Přeskočit na obsah

Dům na Ptašínského bude sloužit rodičům již dospělých dětí se zdravotním postižením

02. prosince 2020
Rada města dnes schválila investiční záměr na stavební úpravy a zajištění požární bezpečnosti budovy Ptašínského 13. V objektu vznikne 12 bytových jednotek určených rodičům – seniorům, kteří pečují o své již dospělé děti se zdravotním postižením.

„Od roku 1997 v domě na ulici Ptašínského provozoval domov pro seniory spolek Naděje. V loňském roce byla tato služba ukončena s ohledem na nevyhovující požárněbezpečnostní podmínky v prostoru domova. Budova by po úpravách měla sloužit nové cílové skupině, a to rodičům v seniorském věku, kteří pečují o své již dospělé potomky se zdravotním postižením. Brněnská pobočka Naděje bude v domě provozovat 12 bytů s kapacitou přibližně 24 osob,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Projekt je nyní ve fázi schváleného investičního záměru. „Plánujeme stavební úpravy druhého nadzemního podlaží a navýšení malometrážních bytů zvláštního určení. Předpokládáme náklady ve výši přes 13 milionů korun včetně DPH. Součástí prací bude úprava požárněbezpečnostního řešení nemovitosti tak, aby odpovídalo současným normám. Každý byt dostane požární signalizaci. Úpravami projde elektroinstalace i výtah v domě, rekonstruovat se bude zdravotechnická instalace a kotelna, včetně výměny tří kotlů,“ přiblížil náměstek primátorky Robert Kerndl.

Domov pro specifickou a často opomíjenou cílovou skupinu bude provozovat spolek Naděje.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.