Přeskočit na obsah

Dům na Ptašínského bude sloužit rodičům již dospělých dětí se zdravotním postižením

02. prosince 2020

Rada města dnes schválila investiční záměr na stavební úpravy a zajištění požární bezpečnosti budovy Ptašínského 13. V objektu vznikne 12 bytových jednotek určených rodičům – seniorům, kteří pečují o své již dospělé děti se zdravotním postižením.

„Od roku 1997 v domě na ulici Ptašínského provozoval domov pro seniory spolek Naděje. V loňském roce byla tato služba ukončena s ohledem na nevyhovující požárněbezpečnostní podmínky v prostoru domova. Budova by po úpravách měla sloužit nové cílové skupině, a to rodičům v seniorském věku, kteří pečují o své již dospělé potomky se zdravotním postižením. Brněnská pobočka Naděje bude v domě provozovat 12 bytů s kapacitou přibližně 24 osob,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Projekt je nyní ve fázi schváleného investičního záměru. „Plánujeme stavební úpravy druhého nadzemního podlaží a navýšení malometrážních bytů zvláštního určení. Předpokládáme náklady ve výši přes 13 milionů korun včetně DPH. Součástí prací bude úprava požárněbezpečnostního řešení nemovitosti tak, aby odpovídalo současným normám. Každý byt dostane požární signalizaci. Úpravami projde elektroinstalace i výtah v domě, rekonstruovat se bude zdravotechnická instalace a kotelna, včetně výměny tří kotlů,“ přiblížil náměstek primátorky Robert Kerndl.

Domov pro specifickou a často opomíjenou cílovou skupinu bude provozovat spolek Naděje.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.