Přeskočit na obsah

Dům na Křenové bude opraven. Město připravuje další bydlení pro sestry

13. června 2017 2 minuty čtení
(fpo, ik) – Zchátralý samostatně stojící dům na Křenové ulici (na snímku vlevo nahoře) bude opraven. Pokračuje i projekt sdíleného bydlení pro zdravotní sestry.

Radní v úterý vybrali pro zpracování dokumentace na opravu domu na Křenové 76 nabídku architekta Davida Vrtka. Po jejím vypracování bude na začátku ledna 2018 vybrán zhotovitel stavby.

„Naším záměrem je dům zrekonstruovat s důrazem na jeho původní neobarokní kompozici fasády a opět nabídnout k bydlení,“ uvedl 1. náměstek primátora Petr Hladík. Šest bytů bude startovacích a nebytový prostor má sloužit jako občerstvení pro cyklisty jedoucí kolem Svitavy.

Rekonstrukce má trvat dvanáct měsíců. V polovině roku 2019 by se do bytů mohli nastěhovat první nájemníci. Na rekonstrukci budou použity peníze z Fondu bytové výstavby. Předběžně se jedná o 22 milionů korun.

Brněnské nemocnice pociťují nedostatek zdravotních sester. Město se tento stav snaží řešit. Jedním z opatření je sdílené bydlení pro zdravotní sestry, díky kterému budou poskytnuty byty nemocnicím zaměstnávajícím lékařský personál ze vzdálenějších regionů republiky či ze zahraničí. Loni v listopadu byly zástupcům nemocnic nabídnuty čtyři byty na Kobližné. Další tři budou upraveny ze stávajících neobsazených bytů svěřených městské části Brno-střed.

„Další čtyři byty připravujeme na Zámečnické. Městská část Brno-střed pak poskytne dalších 12. S ohledem na jejich stav však bude nutné je opravit,“ dodal Petr Hladík. Projekt schválila v úterý rada.

Další informace najde v tiskových zprávách zde a zde.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.