Dům na Křenové bude opraven. Město připravuje další bydlení pro sestry - Tiskový servis

Dům na Křenové bude opraven. Město připravuje další bydlení pro sestry

  • 13. června 2017
  • 2 minuty čtení

(fpo, ik) – Zchátralý samostatně stojící dům na Křenové ulici (na snímku vlevo nahoře) bude opraven. Pokračuje i projekt sdíleného bydlení pro zdravotní sestry.

Dům na Křenové bude opraven. Město připravuje další bydlení pro sestry
Dům na Křenové bude opraven. Město připravuje další bydlení pro sestry

Radní v úterý vybrali pro zpracování dokumentace na opravu domu na Křenové 76 nabídku architekta Davida Vrtka. Po jejím vypracování bude na začátku ledna 2018 vybrán zhotovitel stavby.

„Naším záměrem je dům zrekonstruovat s důrazem na jeho původní neobarokní kompozici fasády a opět nabídnout k bydlení,“ uvedl 1. náměstek primátora Petr Hladík. Šest bytů bude startovacích a nebytový prostor má sloužit jako občerstvení pro cyklisty jedoucí kolem Svitavy.

Rekonstrukce má trvat dvanáct měsíců. V polovině roku 2019 by se do bytů mohli nastěhovat první nájemníci. Na rekonstrukci budou použity peníze z Fondu bytové výstavby. Předběžně se jedná o 22 milionů korun.

Brněnské nemocnice pociťují nedostatek zdravotních sester. Město se tento stav snaží řešit. Jedním z opatření je sdílené bydlení pro zdravotní sestry, díky kterému budou poskytnuty byty nemocnicím zaměstnávajícím lékařský personál ze vzdálenějších regionů republiky či ze zahraničí. Loni v listopadu byly zástupcům nemocnic nabídnuty čtyři byty na Kobližné. Další tři budou upraveny ze stávajících neobsazených bytů svěřených městské části Brno-střed.

„Další čtyři byty připravujeme na Zámečnické. Městská část Brno-střed pak poskytne dalších 12. S ohledem na jejich stav však bude nutné je opravit,“ dodal Petr Hladík. Projekt schválila v úterý rada.

Další informace najde v tiskových zprávách zde a zde.

Další články z rubriky