Přeskočit na obsah

Dům na Křenové 47 projde rekonstrukcí. Vzniknou zde bezbariérové a sociální byty

28. dubna 2021
Brněnští radní se dnes zabývali plánovanou rekonstrukcí domu na adrese Křenová 47. Dnes neobývaný dům bude opraven a nastaven o dvě patra.

„Dům na Křenové 47 je ve špatném technickém stavu a delší dobu neobývaný. Díky rekonstrukci bude opraven a zároveň bude přistavena nástavba. Dojde tak k navýšení počtu bytů v domě z 5 na 12. Ty budou následně určeny jako bezbariérové a sociální. Využijí je především jednotlivci, senioři nebo malé rodiny. Vybraný zhotovitel opraví dům za cca 26 milionů korun bez DPH,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Po uplynutí zákonných lhůt bude se zhotovitelem podepsána smlouva a předáno staveniště. „Cílem projektu je vybudovat 12 malometrážních bytových jednotek o dispozicích 1+kk a 2+kk, z nichž 8 bude bezbariérových a 4 byty budou pronajímány jako sociální se službou. V domě bude také zřízen výtah pro bezbariérový přístup do bytů. V přízemí uliční části budou k dispozici dva komerční nebytové prostory. Počítáme s tím, že by samotné stavební práce mohly začít v červnu letošního roku. Hotovo by mělo být za 20 měsíců, tedy přibližně na přelomu let 2022 a 2023. Jsem také moc rád, že se podařilo vysoutěžit cenu stavby o zhruba čtyři miliony nižší, než byla předpokládaná cena,“ přiblížil náměstek pro bytovou oblast Jiří Oliva.

Projekt bude financován z Fondu bytové výstavby, město také zažádalo o dotaci. „Na zajištění 4 sociálních bytů se sociální podporou žádáme o dotaci z ITI, ta by měla činit 4,093 milionu korun,“ uvedl náměstek pro sociální oblast Robert Kerndl.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.