Přeskočit na obsah

Dům na Křenové 47 projde rekonstrukcí. Vzniknou zde bezbariérové a sociální byty

28. dubna 2021

Brněnští radní se dnes zabývali plánovanou rekonstrukcí domu na adrese Křenová 47. Dnes neobývaný dům bude opraven a nastaven o dvě patra.

„Dům na Křenové 47 je ve špatném technickém stavu a delší dobu neobývaný. Díky rekonstrukci bude opraven a zároveň bude přistavena nástavba. Dojde tak k navýšení počtu bytů v domě z 5 na 12. Ty budou následně určeny jako bezbariérové a sociální. Využijí je především jednotlivci, senioři nebo malé rodiny. Vybraný zhotovitel opraví dům za cca 26 milionů korun bez DPH,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Po uplynutí zákonných lhůt bude se zhotovitelem podepsána smlouva a předáno staveniště. „Cílem projektu je vybudovat 12 malometrážních bytových jednotek o dispozicích 1+kk a 2+kk, z nichž 8 bude bezbariérových a 4 byty budou pronajímány jako sociální se službou. V domě bude také zřízen výtah pro bezbariérový přístup do bytů. V přízemí uliční části budou k dispozici dva komerční nebytové prostory. Počítáme s tím, že by samotné stavební práce mohly začít v červnu letošního roku. Hotovo by mělo být za 20 měsíců, tedy přibližně na přelomu let 2022 a 2023. Jsem také moc rád, že se podařilo vysoutěžit cenu stavby o zhruba čtyři miliony nižší, než byla předpokládaná cena,“ přiblížil náměstek pro bytovou oblast Jiří Oliva.

Projekt bude financován z Fondu bytové výstavby, město také zažádalo o dotaci. „Na zajištění 4 sociálních bytů se sociální podporou žádáme o dotaci z ITI, ta by měla činit 4,093 milionu korun,“ uvedl náměstek pro sociální oblast Robert Kerndl.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.