Dubajské MICRO & MACRO vyjíždí na tour po jižní Moravě

  • 08. října 2021
  • 2 minuty čtení
(gak) - Doslova portál do MICRO a MACRO světa představilo včera společně město Brno a Jihomoravský kraj. Jedná se o upravenou verzi exponátu, kterým se budou v březnu příštího prezentovat na světové výstavě EXPO v Dubaji. Spolu s EXPO modulem vyrazí na tour po jednotlivých městech v regionu také naučná show pod taktovkou známých brněnských popularizátorů vědy a techniky nazvaná Věda a technika jede!

Díky úspěchům brněnských institucí a firem z oblasti vesmírných technologií, elektronových mikroskopů a nanotechnologií se Jihomoravský kraj a město Brno představí na světové výstavě EXPO s expozicí na téma spojení dvou světů Micro & Macro, a to od 16. do 31. března příštího roku.

Už nyní ale mohou Jihomoravané nahlédnout pod pokličku toho, co bude v Dubaji prezentováno. Upravená verze dubajského exponátu z dílny brněnských autorů – architektů Chybik+Kristof a multimediálních architektů Visualove – bude příštích šest měsíců putovat po Brně a Jihomoravském kraji. Do 17. října doplní expozici VIDA! science centra, odkud pojede dál do Židlochovic. Exponát pomocí media-serverem řízené projekce umístěné v dutém kvádru ukazuje dva neznámé a krásné světy, zážitek umocňuje kombinace LED pásů i užití termofolie a zrcadlového obkladu, tedy materiálů silně spojených s obory vesmírných technologií a elektronové mikroskopie.

K exponátu se na některých zastávkách připojí zábavní a naučná show pod taktovkou známých brněnských popularizátorů vědy a techniky. Informace o akci a přesný program návštěvníci najdou na stránkách www.vedaatechnikajede.cz a na Facebooku i Instagramu @brnoregion. Návštěvníci road show Věda a technika jede! se mohou těšit na bohatý program, který sestavili zkušení vidátoři z VIDA! science centra a odborníci z Hvězdárny a planetária Brno, pojízdné dílny FabLab Experience a Střediska volného času Lužánky. Od října navíc na stránkách www.micromacro.cz běží kvíz plný zajímavostí z oborů vesmírných technologií a mikrosvěta.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít