Přeskočit na obsah

Držitelé plně ověřených účtů Brno iD se mohou zúčastnit vánoční akce

10. listopadu 2021
Vyhrát dárkové poukazy na šalinkarty, na lodní dopravu, na sportovní služby společností STAREZ- -SPORT a Sportovního a rekreačního areálu Kraví hora, případně poukaz na vstup do Zoo Brno či poukazy na vstup na Hvězdárnu a planetárium Brno mohou držitelé plně ověřeného účtu Brno iD. Začala tradiční vánoční akce.

„Pro všechny uživatele s ověřeným účtem v plné variantě Brno iD full město Brno připravilo oblíbenou vánoční akci. Ta se opět týká všech aktuálně dostupných dárkových poukazů v e-shopu Brno iD, které mohou zájemci získat od města Brna jako vánoční dárek,“ vysvětlil náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný.

Při zapojení do vánoční akce si mohou lidé vybrat preferovaný typ poukazu, u kterého mají dvojnásobnou šanci na výhru. Zapojit se do vánoční akce mohou všichni zájemci na www.brnoid.cz až do 19. prosince 2021.

Město Brno téměř čtyři roky rozvíjí e-shop městských služeb brnoid.cz a buduje vlastní elektronickou identitu Brno iD. Lidé si mohou online z jednoho účtu kupovat elektronické předplatní jízdenky na MHD či zaplatit za komunální odpad. Služby e-shopu mohou využít i návštěvníci města díky modulu turistické karty BRNOPAS. Zájemci mohou získat přístup k nabídce sportovních služeb společnosti STAREZ-SPORT. Mohou si také online pořídit vstupenky do Zoo Brno či přispět na provoz zoo prostřednictvím nákupu potravy pro vybraná zvířata, zakoupením Přání pro zvíře nebo se stát rovnou adoptivním rodičem vybraného zvířete. Obyvatelé si mohou v rámci modulu rezidentního parkování zřídit nový parkovací účet či propojit již existující, aniž by museli chodit na úřad. Občané mohou prostřednictvím anketního modulu hlasovat o různých palčivých tématech. Aktuálně je v běhu anketa o názvu parku v brněnské čtvrti Komárov. Mohou hlasovat v participativním rozpočtu města Brna Dáme na vás (hlasování právě probíhá). Oblíbenou službou se stala nabídka pronájmu místa na hřbitovech města Brna či jeho prodloužení online. Zákazníci Knihovny Jiřího Mahena si prostřednictvím svého Brno iD účtu mohou svůj čtenářský účet spravovat online a nově také platit poplatky za služby knihovny.

„V letošním roce došlo k rozšíření a vylepšení nabízených služeb e-shopu brnoid.cz, v jehož důsledku došlo ke skokovému nárůstu jeho uživatelů. Svůj elektronický účet Brno iD již má k dnešnímu dni přes 238 tisíc lidí. Z toho přes 155 tisíc je držitelem ověřeného účtu Brno iD full,“ uvedl náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.