Přeskočit na obsah

Držitelé plně ověřených účtů Brno iD se mohou zúčastnit vánoční akce

10. listopadu 2021

Vyhrát dárkové poukazy na šalinkarty, na lodní dopravu, na sportovní služby společností STAREZ- -SPORT a Sportovního a rekreačního areálu Kraví hora, případně poukaz na vstup do Zoo Brno či poukazy na vstup na Hvězdárnu a planetárium Brno mohou držitelé plně ověřeného účtu Brno iD. Začala tradiční vánoční akce.

„Pro všechny uživatele s ověřeným účtem v plné variantě Brno iD full město Brno připravilo oblíbenou vánoční akci. Ta se opět týká všech aktuálně dostupných dárkových poukazů v e-shopu Brno iD, které mohou zájemci získat od města Brna jako vánoční dárek,“ vysvětlil náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný.

Při zapojení do vánoční akce si mohou lidé vybrat preferovaný typ poukazu, u kterého mají dvojnásobnou šanci na výhru. Zapojit se do vánoční akce mohou všichni zájemci na www.brnoid.cz až do 19. prosince 2021.

Město Brno téměř čtyři roky rozvíjí e-shop městských služeb brnoid.cz a buduje vlastní elektronickou identitu Brno iD. Lidé si mohou online z jednoho účtu kupovat elektronické předplatní jízdenky na MHD či zaplatit za komunální odpad. Služby e-shopu mohou využít i návštěvníci města díky modulu turistické karty BRNOPAS. Zájemci mohou získat přístup k nabídce sportovních služeb společnosti STAREZ-SPORT. Mohou si také online pořídit vstupenky do Zoo Brno či přispět na provoz zoo prostřednictvím nákupu potravy pro vybraná zvířata, zakoupením Přání pro zvíře nebo se stát rovnou adoptivním rodičem vybraného zvířete. Obyvatelé si mohou v rámci modulu rezidentního parkování zřídit nový parkovací účet či propojit již existující, aniž by museli chodit na úřad. Občané mohou prostřednictvím anketního modulu hlasovat o různých palčivých tématech. Aktuálně je v běhu anketa o názvu parku v brněnské čtvrti Komárov. Mohou hlasovat v participativním rozpočtu města Brna Dáme na vás (hlasování právě probíhá). Oblíbenou službou se stala nabídka pronájmu místa na hřbitovech města Brna či jeho prodloužení online. Zákazníci Knihovny Jiřího Mahena si prostřednictvím svého Brno iD účtu mohou svůj čtenářský účet spravovat online a nově také platit poplatky za služby knihovny.

„V letošním roce došlo k rozšíření a vylepšení nabízených služeb e-shopu brnoid.cz, v jehož důsledku došlo ke skokovému nárůstu jeho uživatelů. Svůj elektronický účet Brno iD již má k dnešnímu dni přes 238 tisíc lidí. Z toho přes 155 tisíc je držitelem ověřeného účtu Brno iD full,“ uvedl náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.