Přeskočit na obsah

Družstevní bydlení: Pro oblast V Aleji vybralo město projektanta, u Francouzské vyjednalo rychlejší zpracování dokumentace

22. června 2021
Na výstavbu družstevních bytů netrpělivě čekají stovky zájemců, jiní lidé doufají ve vypsání dalšího přihlašovacího řízení, do kterého by se mohli přihlásit. Na přípravě všech oblastí určených pro výstavbu se proto kontinuálně pracuje. Radní nedávno vybrali zhotovitele projektové dokumentace pro lokalitu V Aleji a u Francouzské se podařilo vedení vyjednat zkrácení doby projekčních prací.

Pro holáseckou lokalitu V Aleji radní vybrali zhotovitele projektové dokumentace. Nejlepší nabídku podle hodnoticí komise podali Pelčák a partner architekti, s. r. o. Dokumentaci zpracují za 4,87 milionu korun bez DPH.

Právě projektant bude mít za úkol také prověřit ideální počet bytů. „Za město jsme měli představu 40 až 50, městská část ale navrhovala snížení zhruba na polovinu. V zadání proto uvádíme, že projektant má navrhnout 35 bytových jednotek plus minus 10. Je to kompromis mezi naléhavou potřebou stavět dostupné družstevní byty na straně jedné a zájmem městské části na nízkém počtu bytů na straně druhé. Snížení počtu bytů jsme docílili tím, že půjde o byty o větší podlahové výměře pro rodinné bydlení, tedy o třípokojové a čtyřpokojové byty, které tak vhodně doplní spektrum různých velikostí družstevních bytů v jednotlivých chystaných lokalitách,“ popsal náměstek primátorky města Brna pro oblast bydlení Jiří Oliva. Realizace je předběžně v plánu na roky 2023 a 2024. 

U lokality Francouzská, kde má mezi lety 2025 a 2027 vzniknout na 90 bytů, se městu podařilo s projektantem CHYBIK & KRISTOF Associated Architects vyjednat zkrácení doby projekčních prací o sedm měsíců. Odevzdání hotové dokumentace se tak nyní očekává v průběhu roku 2023. „Chtěl bych poděkovat architektonické kanceláři CHYBIK & KRISTOF Associated Architects za to, že vyslyšela mou prosbu, a ač nemusela, zkrátila čas přípravy projektové dokumentace. Je vidět, že si architekti uvědomují, že cenová bublina bytů v Brně je opravdu neudržitelná, a mají zájem městu pomoci ve snaze rychle budovat dostupné byty, které budou stavět městská družstva za nákladové ceny, tedy na rozdíl od developerů bez zisku,“ uvedl Jiří Oliva.

Mgr. Radka LoukotováTiskové středisko MMBtel.: +420 542 172 471mobil: +420 773 183 511

e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.